Erdoğan'dan şehit ve gazi çocuklarına karne hediyesi

- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla şehit ve gazilerin çocuklarına karne hediyesi ve yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla bisiklet hediye edildi - Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Küçükyılmaz: - "Şehitlerimiz bizim başımızın tacı. Şehit aileleri de bu milletin en şerefli, onurlu üyeleridir. Onlara layık değil, ama onların çocuklarının mutlu olduğunu görmekle bizim de hüznümüz bir parça azalmış oluyor" - Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Şahin'in kızı Yağmur Şahin: - "Babam şehit olduğu için çok fazla üzülüyorum, çok kötü bir his. Babamı vuranların hepsi o kadar kötüler ki şehitlerin kanı yerde kalmayacak ve herkes dik duracak. Artık onlar yıkılacak ve onlar cehennemde yanacaklar"

Erdoğan'dan şehit ve gazi çocuklarına karne hediyesi
22 Haziran 2016 Çarşamba 17:12

ANKARA (AA) - İLKAY GÜDER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla şehit ve gazilerin çocuklarına karne hediyesi ve yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla bisiklet hediye edildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde şehit ve gazi yakınları için gerçekleştirilen iftar programına katılan ve aralarında çocuk ve gençlerden oluşan 50 kişiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla, bisiklet verildi.

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz'ın, şehit ve gazi ailelerine bizzat verdiği bisikletler, bugün üç aileden 4 ile 18 yaş arasında, 4 kız ve 3 erkek olmak üzere, toplam 7 çocuğa karne hediyesi olarak ulaştırıldı.

Küçükyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Ankara'da ikamet eden şehit ve gazi ailelerin çocuklarına bisiklet hediye ettiklerini ifade etti.

"Şehitlerimiz bizim başımızın tacı" diyen Küçükyılmaz, şunları kaydetti:

"Onların sayesinde bu topraklarda var olmaya devam ediyoruz. Şehit aileleri de bu milletin en şerefli, onurlu üyeleridir. Onlara layık değil ama onların çocuklarının mutlu olduğunu görmekle bizim de hüznümüz bir parça azalmış oluyor."

Küçükyılmaz, Cumhurbaşkanlığının bisiklet turu düzenlediğini de anımsatarak, bu çerçevede bisikletin çocuklar için anlamlı bir hediye olacağını düşündüklerini vurguladı.

- "Şehit aileleri hiçbir zaman yıkılmadı, yıkılmayacak da"

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen 37 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Uğur Şahin'in üç çocuğu Damla (10), Yağmur (13) ve Yusuf'a da (18) bisiklet hediye edildi.

Şehit Uğur Şahin'in 13 yaşındaki kızı Yağmur Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendisine ve kardeşlerine hediye edilen bisikletler için çok sevindiklerini belirterek, "Şehit aileleri hiçbir zaman yıkılmadı, yıkılmayacak da. Bizi düşündüğü için Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

10 yaşındaki Damla Şahin de "Babam şehit olduğu için çok fazla üzülüyorum, çok kötü bir his. Babamı vuranların hepsi o kadar kötüler ki şehitlerin kanı yerde kalmayacak ve herkes dik duracak. Artık onlar yıkılacak ve onlar cehennemde yanacaklar." ifadelerini kullandı.

- Gazi Ayar: "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyoruz"

Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve civarında yürütülen operasyonda şehit edilen Jandarma Astsubay Üstcavuş Turgay Topsakaloğlu'nun 4 yaşındaki kızı Beren Balım ile 8 yaşındaki Emir Kayra hediye bisikletler için mutlu olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini iletti.

Gazi Ali Ayar de karne hediyesi ve yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla kendilerini unutmadıkları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Ayar'ın ikiz çocukları 8 yaşındaki Zeki Berkay Ayar ve Bengisu Ayar da bisiklet aldıkları için mutluluklarını ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×