Engelli milli sporcuların madalya gururu

- 2016 IPC Atletizm Avrupa Şampiyonası'ndan 5 madalyayla dönen Bağcılar Belediyesi Engelli Atletizm Takımı çiçeklerle karşılandı

Engelli milli sporcuların madalya gururu
18 Haziran 2016 Cumartesi 10:27

İSTANBUL (AA) - 2016 IPC Atletizm Avrupa Şampiyonası'nda 5 madalya kazanan Bağcılar Belediyesi Engelli Atletizm Takımı yurda döndü.

Roma'dan Türk Hava Yollarına ait tarifeli uçakla İstanbul'a gelen milli sporcuları Atatürk Havalimanında aileleri ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı çiçeklerle karşıladı.

Başkan Çağırıcı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, engellilere sundukları imkanlar ve onların elde ettiği başarıların aynı zamanda diğer engelliler için de rehabilitasyon niteliği taşıdığını belirterek, şunları kaydetti:

"Toplum olarak engellisi-engelsizi, kadını-erkeğiyle mutlu bir aile tablosu oluşturmak istiyorsak, tüm imkanları onlar için seferber etmemiz gerekir. Ben öncelikle kendilerini tebrik ediyorum. Engelli kardeşlerimiz sunduğumuz imkanları en iyi şekilde değerlendiriyor. Daha önce de Avrupa şampiyonluğu ve dünya ikincilikleri vardı. Bu şampiyonada da rekor bir madalyayla ülkemizi temsil ettiler. Bizleri gururlandırdılar, onurlandırdılar. Türkiye olarak şampiyonada kazanılan 7 madalyanın 5'ini bizim takım aldı ve Bağcılar Engelliler Sarayı'nda bugüne kadar sunduğumuz imkanların tamamını heyecana dönüştürdüler. Heyecanlarıyla da güzel bir sonuç elde etmiş oldular. Gerek yurt dışında gerek yurt içinde bugüne kadar birçok madalyalar kazandılar. İnşallah ülkemizi en iyi şekilde Rio Olimpiyatları'nda da temsil edecekler."

Bundan sonraki süreçte de desteklerinin artarak devam edeceğini vurgulayan Çağırıcı, "Ailelerinin heyecanı, mutluluğuyla Bağcıların mutluluğuna mutluluk katıyor. Türk Milli Takımımızın futboldaki üzüntüsünden sonra bizleri sevindirdiler, ülkemizi sevindirdiler." şeklinde konuştu.

Şampiyonada Avrupa birincisi ve üçüncüsü olan Hamide Kurt da çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Avrupa Şampiyonası'ndan 2 altın, 1 bronz madalya getirdim. Bize destek veren Bağcılar Belediyesine çok teşekkür ederim. Çok mutluyum, Türkiye'yi temsil ettim orada." dedi.

- 2016 IPC Atletizm Avrupa Şampiyonası

İtalya'nın Grosseto şehrinde 10-16 Haziran tarihlerinde düzenlenen şampiyonaya Türkiye adına Bağcılar Belediyesi Engelli Atletizm Takımı da katıldı. Takımın başarılı atletleri, girdikleri müsabakalarda 7 madalyadan 5'ini almaya hak kazandı.

Şampiyonada dünya ikinciliği de bulunan Hamide Kurt 100 ve 400 metrede altın, 800 metrede de bronz madalya kazanırken, Zeynep Hacet "100 metre", Hamza Doğan ise "gülle atma" yarışında üçüncülüğü elde ederek birer bronz madalya aldı. Zübeyde Süpürgeci de "100 metre"de birinci, "400 metre"de üçüncü oldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×