Edirne'de sokak köpeklerinin zehirlenerek öldürüldüğü iddiası

- Enez Doğal Yaşamı, Çevreyi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, çok sayıda köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu - Enez Doğal Yaşamı, Çevreyi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Yılmaz: ''Sokak ve ev köpekleri zehirlenerek öldürülmüştür. Şu ana kadar 23 köpek öldü.'' - Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı: - ''Bu suçu işleyenlerin Allah cezasını versin ve verir de''

Edirne'de sokak köpeklerinin zehirlenerek öldürüldüğü iddiası
12 Haziran 2016 Pazar 11:35

EDİRNE (AA) - Edirne'nin Enez ilçesinde çok sayıda sokak köpeğinin zehirlenerek öldürüldüğü iddia edildi.

Enez Doğal Yaşamı, Çevreyi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Selma Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki sokak köpeklerinin parçalanmış tavuk etleri atılarak zehirlendiğini ileri sürdü.

Yaptıkları araştırmada, 23 köpeğin zehirlenerek telef olduğunu aktaran Yılmaz, ''Sokak ve ev köpekleri zehirlenerek öldürülmüştür. Şu ana kadar 23 köpek öldü. Kurtarma çabaları göstermemize rağmen maalesef köpekler can çekişerek öldü.'' diye konuştu.

Yılmaz, konuyla ilgili cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

- ''Bu suçu işleyenlerin Allah cezasını versin''

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı ise bütün canlıların yaşam hakkı olduğunu, hiç kimsenin bir canlının yaşamını sonlandırmaya hakkı olmadığını belirterek, ''Yaşam hakkı kutsal bir haktır. Allah'ın verdiği canın süresini ancak Allah taktir eder. Kim ki herhangi bir canlının yaşam hakkına tecavüz eder sonlandırır ise büyük bir suç işler, günah işler ve ahlaksızlık yapmış olur. Bu suçu işleyenlerin Allah cezasını versin ve verir de.'' diye konuştu.

Konuyu yakından takip ettiklerini anlatan Bostancı, kişi veya kurumları suçlayarak yargısız infaz yapan kişileri de kınadı.

Belediye görevlilerinin yaptıkları ön araştırmada 3-4 köpeğin telef olduğunu tespit ettiklerini aktaran Bostancı, çalışmaların devam ettiğini en kısa sürede konuyla ilgili detaylı açıklama yapacaklarını vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×