DÜZELTME "Hakkari'deki terör saldırısı" başlıklı haberimizdeki "Hakkari" ibaresi "Van" olarak değiştirilmiştir. Haberimizi düzelterek yeniden yayımlıyoruz. Saygılarımızla. AA Van'daki terör saldırısı

- Çaldıran'da PKK'lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Binbaşı Kıvanç Cesur'un cenazesi, uçakla Konya'ya getirildi - Şehit Cesur'un naaşı daha sonra ailesinin de bindiği aynı uçakla, toprağa verileceği Muğla'ya uğurlandı

DÜZELTME
25 Mayıs 2016 Çarşamba 14:00

KONYA (AA) - Van'ın Çaldıran ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Binbaşı Kıvanç Cesur'un cenazesi, getirildiği Konya'dan Muğla'ya gönderildi.

Şehidin cenazesi, Konya Havalimanı'nda Vali Muammer Erol, asker ve emniyet mensupları ile mülki erkan tarafından karşılandı. Akrabalarını ziyaret için geldiği Konya'da eşinin şehit olduğu haberini alan hemşire Seda Cesur'un metanetli oluşu dikkati çekti.

Cesur'un 1,5 yaşındaki oğlu Demiralp'i de alarak uçağa binmesinin ardından şehidin naaşı, defnedileceği Muğla'ya uğurlandı.

- "Bak, baban geliyor"

Tören boyunca şehidin oğlunu kucağında tutan ve ismini söylemeyen ailenin komşusu, "Seda çok metanetli bir kadındır. İlk şehit haberini aldığında 'şaka' sandı. 'Hayallerimiz vardı' dedi. Sonra gerçeği öğrendiğinde dik duruşunu hep korudu. Tören alanında kucağımdaki Demiralp'e, 'Bak, baban geliyor' dediğimde ellerini hareket ettirerek, 'Gel, gel, gel' dedi." ifadelerini kullandı.

Çaldıran-Doğubayazıt karayolunun, dün bölücü terör örgütü mensupları tarafından kesilerek 10 tırın yakılması üzerine müdahale için bölgeye intikal eden zırhlı aracın geçişi sırasında önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 6 asker şehit olmuş, 2 asker yaralanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×