Doğu Anadolu'da hava sıcaklığı düşüyor

- Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığı mevsim normallerinin 3-4 derece altına düşecek - Bölge genelinde aralıklı yağmur ve sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu'da hava sıcaklığı düşüyor
30 Eylül 2016 Cuma 10:03

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 3-4 derece altına düşmesi, bölge genelinde aralıklı yağmur ve sağanak bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede havanın parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren, akşam saatlerine kadar Erzincan ve doğu kesimleri ile Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan genelinde aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Gündüz ve gece beklenen maksimum ve minimum sıcaklıkların da mevsim normallerinin 3 ile 4 derece altında seyretmesi, rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerinden hafif, yağış alan yerlerde ise zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta sıfır, Erzurum'da 1, Ağrı ve Ardahan'da 2, Tunceli'de 5, Erzincan'da 8 ve Iğdır'da 10 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklığının ise Ardahan'da 10, Kars'ta 12, Erzurum'da 14, Ağrı'da 17, Erzincan'da 18, Iğdır'da 20 ve Tunceli'de 23 derece olması öngörülüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×