'Darbeyi çağrıştıran isimlerin'silinmesi talebi'

- ASDER, darbelerde yer almış kişilerin isimlerinin cadde, sokak, kışla, okul, havalimanı gibi yerlerden silinmesi için ilgili kurumlara başvuruda bulundu

'Darbeyi çağrıştıran isimlerin'silinmesi talebi'
29 Eylül 2016 Perşembe 16:06

İSTANBUL (AA) - Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hacımustafaoğulları, darbelerde yer almış bazı kişilerin isimlerinin cadde, sokak, kışla, okul, havalimanı gibi yerlerden silinmesi için ilgili kurumlara başvuru yaptıklarını belirtti.

Hacımustafaoğulları, yazılı açıklamasında, bir daha darbeyle karşılaşmamak için silahlı kuvvetler ve emniyet birimleri içerisindeki darbeci unsurları temizleyip, gereken diğer tedbirlerin alınmasının önemine değindi.

Darbeleri çağrıştıran tüm sembollerin de kaldırılması gerektiğini aktaran Hacımustafaoğulları, "Bunlardan birisi de geçmiş darbelerin ve darbeci hainlerin isimlerinin,mekanlardan ve kurumlardan silinmesidir. Bu amaçla, ASDER olarak tespit ettiğimiz isimlerin değiştirilmesi için ilgili kurumlara ve yetkililere teklif ettik. Bu girişimin bir örnek ve başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Darbe düşüncesine destek verecek ve çağrışım yapacak her sembol geleceğimiz için büyük bir tehdit ve tehlikedir." ifadelerini kullandı.

Bu arada, dernek tarafından, ismi darbeye karışmış bazı kişilerin isimlerinin verildiği yerlerin listesi, değiştirilmesi talebiyle Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İstanbul, İzmir ve Konya büyükşehir belediye başkanlıklarına gönderildi.

Hazırlanan listede, İstanbul Başakşehir'deki Süleyman Demirel Bulvarı, Maltepe'deki Kenan Evren Kışlası'nın da aralarında bulunduğu bazı cadde, sokak, kışla, okullar yer alıyor.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×