Darbeye karşı mücadele kısa filmle anlatıldı

- Çukurova GİAD tarafından hazırlanan, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yaşananların görüntü ve fotoğraflarına yer verilen 9 dakikalık film, hazırlanan iki araç yardımıyla 11 ilçede 199 köyde vatandaşlarla buluştu

Darbeye karşı mücadele kısa filmle anlatıldı
08 Kasım 2016 Salı 15:02

ADANA (AA) - Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) tarafından hazırlanan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaşananların konu edildiği kısa film, 11 ilçe ve 199 köyde gösterime sunuldu.

Dernek'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Başbakanlık ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın koordinasyonunda dernek tarafından yürütülen "Demokrasi Projesi" kapsamında, darbe girişimi sırasında yaşananların görüntü ve fotoğraflarla anlatıldığı 9 dakikalık film hazırlandı.

Filmin geniş halk kitlelerine ulaştırılması için de dev ekran ve ses sistemlerle donatılmış, iki araçla ilçe ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ekim ayında başlayan ve Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli, Feke, Kozan, İmamoğlu, Ceyhan, Yumurtalık, Karaisalı, Pozantı, Karataş ilçelerinde gerçekleşen gösterimler için iki araç toplam 6 bin kilometre yol katetti. Film, bu süre içerisinde toplam nüfusu 465 bin olan 11 ilçe merkezi ile 199 köyde vatandaşlarla buluştu.

Araçların, il merkezindeki 4 ilçedeki ziyaretleri ise devam ediyor.

Dernek Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 15 Temmuz’da Türk milletinin demokrasi için tankın önüne yattığı, kurşunlara vücudunu siper ettiği zorlu bir sınav verdiğini belirtti.

Sakarya, şunları kaydetti:

"Halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın öldürülmeye çalışıldığı, halkın temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bombalandığı bu süreci, İstanbul ve Ankara’ya göre daha az yaşayan, çok fazla hissetmeyen Adana’da hissettirmek için bu projeyi hayata geçirdik. Araçlarda izlettiğimiz 9 dakikalık filmi, Adana’daki toplantımıza katılan 15 Temmuz gazilerinin anlatımlarını devamına ekleyerek güncelledik. Adana’da hali hazırda 2 araç köyleri ve mahalleleri gezerken, bir araç daha hazırlatıyoruz. Sürpriz olarak hazırladığımız üçüncü aracımızı bir basın toplantısında tanıtarak, demokrasi turuna çıkaracağız."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×