Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde nöbet

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından tepki için sokağa çıkan binlerce vatandaşın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki demokrasi nöbeti devam ediyor

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde nöbet
25 Temmuz 2016 Pazartesi 02:15

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tepkilerini göstermek için sokağa çıkan binlerce vatandaşın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki demokrasi nöbeti bu gece de devam etti.
Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde ve çevresinde nöbete devam eden, özellikle akşam saatlerinde sayıları artan vatandaşlar, Millet Camisi'nde namaz kılıyor.

Namazın ardından darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olan vatandaşlar için Kur'an-ı Kerim ile dualar okunuyor.

15 Temmuz'dan itibaren demokrasi nöbetine devam eden genç-yaşlı, kadın-erkek ve çocuk binlerce vatandaş, meydanları terk etmemek için evlerinden battaniye ve semaverlerini de yanlarında getiriyorlar. Geceyi alanda geçiren vatandaşların çocukları da ilerleyen saatlerde, demokrasi, milli birlik ve beraberlik sloganları eşliğinde sarıldığı battaniyelerle uyuyor.

Vatandaşlara Kızılay, AFAD, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Cumhurbaşkanlığı da ikramlarda bulunuyor. Kurulan stantlarda su, çorba, kumanya, çay ve çocuklar için oyuncaklar da dağıtılıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×