Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pakistan ziyareti

- Erdoğan, Pakistan'a gerçekleştirdiği resmi ziyaretin iki ülke arasındaki güçlü kardeşlik bağlarının perçinlenmesine vesile olduğunu belirtti - Cumhurbaşkanı Erdoğan, gösterdikleri güzel ev sahiplikleri için Pakistan Cumhurbaşkanı Hüseyin, Başbakan Navaz Şerif ile Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif'e teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pakistan ziyareti
17 Kasım 2016 Perşembe 22:57

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'a gerçekleştirdiği resmi ziyaretin iki ülke arasındaki güçlü kardeşlik bağlarının perçinlenmesine vesile olduğunu bildirdi.

Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Pakistan'a gerçekleştirdiğimiz resmi ziyaret, iki ülke arasındaki güçlü kardeşlik bağlarının perçinlenmesine vesile oldu." ifadelerine yer verdi.

"Dost ve kardeş Pakistan halkının ve devletinin ziyaretimiz sırasında göstermiş olduğu misafirperverlik bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir." değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu ziyaretimizdeki güzel ev sahiplikleri için Pakistan Cumhurbaşkanı Sayın Memnun Hüseyin ve Başbakan Sn. Navaz Şerif'e teşekkür ediyorum. Lahor ziyaretimizde de bizlere gösterilen teveccüh dolayısıyla Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif'e şükranlarımı ifade ediyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki muhabbetin gelecek dönemde daha da artacağına inandığını belirterek, Pakistan halkına selam ve sevgilerini iletti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×