CHP İstanbul Gençlik Örgütü Başkanından suç duyurusu

CHP İstanbul Gençlik Örgütü Başkanından suç duyurusu
13 Ocak 2017 Cuma 15:30

İSTANBUL (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Gençlik Örgütü Başkanı Kenan Otlu, basın yoluyla hedef gösterildiği ve hakarete uğradığı iddiasıyla, 3 gazetenin genel yayın yönetmeni hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan partinin İstanbul İl Başkanlığı ve Gençlik Örgütü üyeleri, "Cumhuriyet, demokrasi ve laiklik için susmayacağız" yazılı pankart açtı. Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı ve çeşitli dövizler taşıyan CHP'liler "Türkiye laiktir laik kalacak" sloganı attı.

Grup adına konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Otlu'nun yalan ve haksız haberlerle hedef gösterilmesi nedeniyle adliyeye suç duyurusunda bulunmaya geldiklerini kaydetti.

Canpolat, "Gençlik kolu başkanımızın attığı tweetin altına İstanbul il başkanı olarak, Cumhuriyet Halk Partisi olarak imzamızı koyuyoruz." dedi.

Otlu ise halk için demokrasi ve laiklik mücadelesinden geri durmayacaklarını, cumhuriyete sonuna kadar sahip çıkacaklarını ifade etti.

Açıklamaların ardından Canpolat ve Otlu, gruptakilerle adliyeye giderek hazırladıkları suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Otlu ile birlikte CHP İl Başkanı Cemal Canpolat'ın "şikayetçi" olarak gösterildiği dilekçede, hedef gösterici haberlere yer verdikleri iddiasıyla, 3 gazetenin genel yayın yönetmeninin "iftira, hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağıla" suçlarından yargılanması talep edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×