CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'ya geldi

- Antalya Havalimanı'nda "Ben heykeltıraşım ve benim hayatımı mahvettiniz" diyerek Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren bir kişi, Kılıçdaroğlu'nu karşılamaya gelen bazı partililerce darbedildi - Polis aracına bindirilerek uzaklaştırılan kişi, ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldü

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'ya geldi
20 Mayıs 2016 Cuma 18:47

ANTALYA (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'ya geldi.

Serik ilçesi, Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde gerçekleştirilecek kampta partisinin milletvekilleriyle buluşacak olan Kılıçdaroğlu'nu, Antalya Havalimanı'nda CHP İl Başkanı Semih Esen, ilçe belediye başkanları ve partililer karşıladı.

Karşılamada partisinin Kepez İlçe Başkanlığınca üzerinde "Hayat itaat edenlerin değil direnenlerindir. Yanındayız PİRO" yazılı pankart açıldı.

Kılıçdaroğlu'nun partilileri selamladığı sırada bir vatandaş, yanına gelerek "Ben heykeltıraşım ve benim hayatımı mahvettiniz" diye tepki gösterdi. Bu sırada Kılıçdaroğlu'nun da "Ne oldu ya?" diye yanıt verdiği kişi, korumalar tarafından uzaklaştırıldı.

Kılıçdaroğlu'nun kendisini bekleyen araca binmesinin ardından bazı partililer, korumalar tarafından bölgeden uzaklaştırılmaya çalışılan kişiye "Şov yapma" diyerek tepki gösterdi. Protestocuya yumruk atan partilileri polis ekipleri engellemeye çalıştı.

Polis aracına bindirilen kişi, ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.

- "Bu CHP ve Kılıçdaroğlu hayatımı mahvetti"

İsminin Ragıp Çeçen olduğunu belirten kişi, polis aracına bindirilirken yaptığı açıklamada, "Bu CHP ve Kılıçdaroğlu hayatımı mahvetti. Ben heykeltıraşım. İzmir'de heykel yaptım. Karabağlar Belediye Başkanı'na 1,5 milyon lira rüşvet verdim. Bunu Kemal Kılıçdaroğlu'na da ihbar ettim." dedi.

Çeçen, partililerin tepkisini sürdürmesi üzerine polis aracına bindirildi. Kılıçdaroğlu ise konaklayacağı Belek Turizm Merkezi'ndeki otele ayrıldı.

İki gün sürecek kampın yarın açılışında konuşacağı öğrenilen Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin üç ayda bir gerçekleştirdiği Parti Meclisi'ni de toplayacağı bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×