CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu hakkında suç duyurusu

- EMŞAV Genel Başkan Yardımcısı Gündüz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu hakkkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu hakkında suç duyurusu
24 Mayıs 2016 Salı 14:34

ANKARA (AA) - Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Genel Başkan Yardımcısı Abbas Gündüz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Gündüz'ün avukatı Mehmet Ener tarafından Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına sunulmak üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Gaytancıoğlu'nun, partisinin Keşan ilçe binasında 16 Mayıs'ta yaptığı basın toplantısındaki sözlerine yer verildi.

Abbas Gündüz'ün bir gazi olarak yapılan hakareti içine sindiremediği belirtilen dilekçede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkın yüzde 52 oyuyla seçildiği ve Türkiye Cumhuriyetini temsil ettiği kaydedildi.

Türkiye Cumhuriyeti ve tüm vatandaşları temsil eden kişiye yapılan hakaretin kendilerine, Türk dünyası ile İslam alemine yapılmış bir hakaret olarak vasıflandırılması gerektiği ifade edilen dilekçede, "Bugünden sonra bu cins hakaretlere kişisel ve STK olarak müdahil olunacaktır. Çünkü bizi temsil eden makamlara ve kişilere sahip çıkmak öncelikle kişilik ve vatandaşlık görevidir." denildi.

Dilekçede, soruşturmaya müdahil olunmak istendiği kaydedildi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×