Cezaevlerinden tahliyeler

- İzmir ve Uşak'taki bazı cezaevlerinde işlemleri tamamlanan mahkumların tahliyesine başlandı

Cezaevlerinden tahliyeler
18 Ağustos 2016 Perşembe 17:07

İZMİR/UŞAK (AA) - İzmir ve Uşak'ta, koşullu salıverilmesine 2 yıl veya daha az süre kalan iyi halli hükümlülerin denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak tahliye edilmelerine başlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunu'na eklenen geçici madde uyarınca, denetimli serbestlik koşuluyla Buca Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumundan işlemleri tamamlanan bazı hükümlüler tahliye edildi.

Cezaevine girmeden önce ayakkabıcılık mesleğini yaptığını belirten Murat Durupınar, tahliyesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Cezaevine 11 yıl önce girdiğini ifade eden Durupınar, ''29 ay daha cezam vardı. Çok mutluyum. 11 yıldan sonra dışarı çıktım. Ailemi göreceğim. Evlenip mutlu bir yuva kurmak istiyorum'' dedi.

Tahliye haberini alarak cezaevi önüne gelen hükümlü yakınları, cezaevi önünde beklemeye devam ediyor.

- Uşak

Uşak E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunda işlemleri tamamlanan bazı hükümlüler, tahliye edildi.

Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Gümüş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar açık cezaevinden 90 kişinin tahliye edildiğini aktararak tek tek dosyaların incelendiğini ve tahliyelerin devam edeceğini söyledi.

Bu arada serbest bırakılacak hükümlülerin yakınları, cezaevi önünde bekleyişlerini sürdürüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×