Cezaevi firarisi hükümlü Mersin'de yakalandı

- Tedavi amaçlı götürüldüğü Niğde Devlet Hastanesinden firar eden ve eski eşine ölüm tehdidinde bulunduğu ileri sürülen hükümlü yakalandı

Cezaevi firarisi hükümlü Mersin'de yakalandı
12 Temmuz 2016 Salı 14:09

MERSİN (AA) - Tedavi amaçlı götürüldüğü Niğde'deki hastaneden firar eden hükümlü Mersin'de yakalandı.

Alınan bilgiye göre, 2007 yılında boşandığı eşini 27 yerinden bıçaklattırdığı iddiasıyla yargılanan ve "öldürmeye azmettirmek" suçundan 20 yıl hapis cezası verilen Bahattin T, kaldığı Niğde Yarı Açık Cezaevinden tedavi amaçlı götürüldüğü Niğde Devlet Hastanesinden 23 Haziran'da firar etti.

Mersin'e geldiği değerlendirilen hükümlünün yakalanması için arama çalışması başlatıldı. Firari mahkumun eski eşi F.Y ve kocası H.Y. için de tehdit edildikleri gerekçesiyle cumhuriyet savcılığınca koruma kararı verildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince Tarsus ilçesinde yakalanan Bahattin T, işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

- Eski eşi yaşadıklarını anlattı

F.Y, eski eşinin yakalanmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Bahattin T'nin kendisini sürekli arayarak tehditlerde bulunup ve rahatsız ettiğini öne sürdü.

Eski eşinin kaçtığını öğrendikten sonra herkesten şüphe duyar hale geldiğini belirten F.Y, yakalanmasına rağmen yine de tedbirli olmaya devam edeceğini söyledi.

Eski eşinin yakalanması dolayısıyla mutlu olduğunu anlatan F.Y, şöyle devam etti:

"Şahsın ne istediğini ben de bilmiyorum. 7 yıl evli kaldım. Süreç içerisinde şiddet gördüm. Bu şiddet aileme kadar vardı. Kendinden kızım olmasına rağmen telefonda 'Senin dilini keserime' kadar tehditleri götüren bir insan. Şahıs iyi halden dolayı açık cezaevindeydi. Buradan kaçtı. Bundan 2 ay önce mahkemeye hakkında şikayette bulunduk. Telefon görüşmelerinde '2 saat içerisinde kaçacağını ve yarım kaldığı işi tamamlayacağını' ifade etmişti. Bunun üzerine şikayette bulunduk."

Eski eşinin iyi halden yararlanmaması gerektiğini savunan F.Y, "Yardım istiyorum. İyi halden asla yararlanmasını istemiyorum. Bir vatandaş olarak, bir kadın olarak, özellikle bir anne olarak iyi halden asla yararlanmasını istemiyorum." diye konuştu.

F.Y, kendilerine destek olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerine teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×