Çanakkale'de doktorun bıçaklı saldırıya uğraması

- Görev yaptığı poliklinikte bıçaklı saldırıya uğrayan Üroloji Uzmanı Dr. Çömez'in tedavisi tamamlandı

Çanakkale'de doktorun bıçaklı saldırıya uğraması
09 Mayıs 2016 Pazartesi 18:00

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Devlet Hastanesinde görev yaptığı poliklinikte bıçaklı saldırıya uğrayan Üroloji Uzmanı Dr. Yusuf İlker Çömez, tedavisinin tamamlanmasının ardından, taburcu edildi.

Çömez, hastaneden ayrılmadan önce başhekimlik binası girişinde kendisini bekleyen Çanakkale Tabip Odası yöneticileri, meslektaşları ve sağlık personeliyle bir araya geldi. Sağlık çalışanları, Çömez'i alkışlarla uğurladı.

Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Güleda Erensoy, burada yaptığı açıklamada, Çömez için bir araya geldiklerini belirterek, Çömez'in iki ay evinde istirahat edeceğini ifade etti.

Erensoy, "Geçen haftadan beri hepimizin duyguları çok yüksek. Hepimiz çok heyecanlı günler yaşadık. Çömez, aldığı darbelerle omuz kırığı, çıkığı gelişmiştir. Kafa travması yaşamıştır. Kafa travması nedeniyle 3 gün boyunca yoğun bakımda kalmıştır. Yoğun bakımdan sonra tekrar servise alınarak takip edilmiştir. Arkadaşımızın çok ciddi bir hayati tehlike geçirmiş olduğunu bütün sağlık çalışanlarıyla ve kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz." diye konuştu.

Dr. Yusuf İlker Çömez'in avukatı Ayla Bakar ise olaydan duyduğu üzüntüyü ifade ederek, Çömez'in omzunda parçalı kırık oluştuğunu aktardı.

Bakar, "Kafa travması da geçirmiştir. Kafa travmasının sonuçlarını hekimlerimiz çok daha iyi bilir. Aylar sonra da ortaya çıkabilecek bir süreç. Ölümden şans eseri kurtulmuştur. Adli süreç olduğu için detaylarını ne yazık ki paylaşamıyoruz. Yalnız kasıtlı olarak ve öldürme kastıyla hareket edildiği aşikardır. Türk yargısına güveniyoruz. Zanlının en ağır şekilde ceza almasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız." dedi.

Çömez, Çanakkale Devlet Hastanesinde, görev yaptığı poliklinikte 5 Mayıs'ta bıçaklı saldırıya uğramış ve tedavi altına alınmıştı. Çömez'e saldırıda bulunduğu iddia edilen F.Y. ise özel güvenlik görevlilerince etkisiz hale getirildikten sonra polis tarafından gözaltına alınmıştı. F.Y, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×