Büyükçekmece Belediyesi, Makedonya'da çocuk parkı açtı

Büyükçekmece Belediyesi, Makedonya'da çocuk parkı açtı
06 Temmuz 2016 Çarşamba 22:18

STRUGA (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyükçekmece Belediyesi iş birliğinde, Makedonya'nın güneybatısındaki Struga şehrinde yapılan "Kerem Mutlu Çocuk Parkı" bugün törenle hizmete açıldı.

Şehrin sahil kesiminde 3 bin 200 metrekarelik alana kurulan parkın açılış törenine, Büyükçekmece Belediyesi temsilcileri ile Struga Belediye Başkanı Ziadin Sela ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Sela, Büyükçekmece Belediyesi tarafından Struga'da birkaç projenin daha yapıldığını söyleyerek, "Park, ortak yürüteceğimiz projelerin başlangıcıdır. Miladinovci Kardeşleri İlkokulunun da inşaatına başladık. Kardeş şehrimiz Büyükçekmece ile birlikte iki park daha yapma projemiz var." dedi.

Büyükçekmece Belediyesi adına katılan Struga kardeşliği kurucularından Kemal Akar ise Struga'da yaptıkları projelere devam edeceklerini belirterek, projenin Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından bizzat yürütüldüğünü ifade etti.

2014 yılında geçirdiği bir kaza sonucu 11 yaşında hayatını kaybeden Kerem Mutlu'nun adını alan çocuk parkında, oyun alanları ile çok sayıda yürüyüş parkuru mevcut.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×