Brüksel'de terör korkusu

- Brüksel'deki terör saldırısı nedeniyle şehrin metro sisteminin güvenliğini sağlamak için 122 kişinin işe alınacağı açıklandı

Brüksel'de terör korkusu
01 Temmuz 2016 Cuma 19:05

BRÜKSEL (AA) - Brüksel'deki terör saldırısı nedeniyle şehrin metro sisteminin güvenliğini artırmak için 122 kişi işe alınacak.

Brüksel yerel hükümeti, 22 Mart tarihinde terör saldırılarına hedef olan Brüksel metro sisteminin güveliğini yükseltmek üzere 122 görevlinin işe alacağını duyurdu.

İşe alınacak güvenlik görevlilerinin yıllık maliyetinin 8 milyon avro olduğu ve bu kişilerin 2017 yılında göreve başlayacağı açıklandı.

Brüksel Zaventem havalimanı ve Maelbeek metro istasyonu, 22 Mart'ta intihar saldırılarına hedef olmuştu. 32 kişinin öldüğü 270 kişinin yaralandığı saldırıların sorumluluğunu terör örgütü DAEŞ üstlenmişti.

Saldırıların ardından güvenlik tedbirleri doğrultusunda şehrin önemli noktalarında polis güçlerine ilave olarak askerler yerleştirilmişti. Bu asker halen havalimanı, metro istasyonları, AB kurumları da dahil önemli noktalarda ve işlek caddelerde tüm gün silahlı bir şekilde nöbet tutuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×