Bolu'da sağanak ve sel

- Yaklaşık yarım saat etkili olan sağanak ve dolunun ardından Kındıra köyünde sel oldu

Bolu'da sağanak ve sel
07 Temmuz 2016 Perşembe 20:42

BOLU (AA) - Bolu'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle Kındıra köyünde sel meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, ilde akşam saatlerinde yaklaşık 30 dakika etkili olan sağanak ve dolunun ardından Kındıra köyünde oluşan selde 5 ev, 3 ahır ile ekili araziler zarar gördü. Sel sularıyla gelen taş ve kayalar sebebiyle köyün içinden geçen yollarda hasar oluştu.

Köy sakinleri, kovalarla bahçe ve evleri basan sel sularını temizlemeye çalıştı. Bazı köylüler ise suyun ev ve bahçelerini girmesini önlemek için yol kenarlarına kanal açtı.

Köylülerden Seyfettin Esen, tarlada çalışırken yağmura yakalandığını ifade ederek "Ben tarlada balya yapıyordum. Kendimi zor kurtardım. Köyümüze çok yağmur ve dolu yağdı. Allah, böyle afetlerden bizi korusun. Şu anda tarlalarımızda ve ekili alanlarımızda bayağı bir hasar var. Birkaç komşumuzun evini de su bastı. Onlar da kendi imkanları suyu boşaltıyorlar." diye konuştu.

Etkisini bir anda arttıran yağışın sele neden olduğunu belirten Safure Konuk ise "Yarım saatte köyde birçok evi su bastı. Dağdan gelen taşlar ve topraklar, yolları doldurdu." dedi.

Köye gelen Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, ev, ahır ve bahçelerdeki sel sularını, motorla tahliye etmeye çalıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×