Bayrampaşa'daki okullarda okçuluk eğitimi başladı

- Bayrampaşa Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün iş birliğiye Okçuluk Vakfı'ndan sertifika alan eğitimciler Bayrampaşa'daki 5 okulda öğrencilere ders vererek geleceğin okçularını yetiştirecek

Bayrampaşa'daki okullarda okçuluk eğitimi başladı
29 Nisan 2016 Cuma 12:37

İSTANBUL (AA) - Bayrampaşa Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde Bayrampaşa'daki 5 okulda okçuluk eğitimleri başladı.

Bayrampaşa'daki Okçuluk Vakfı'ndan sertifika alan eğitimcilerin vereceği derslerin başlaması dolayısıyla Semih Erden Spor Salonu'nda "Okullarda Okçuluk Eğitimi Başlıyor" tanıtım töreni düzenlendi. Burada konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, ata sporu olan okçuluğun Bayrampaşa'da yaygınlaştırmak için böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Bayrampaşa olarak basketbolda, futbolda, voleybolda marka isimler çıkartıklarını belirten Aydıner, "Ata sporumuzu tekrar hep birlikte ayağa kaldıracağız. Türklerin Müslüman olmasından sonra da okçuluk sporu Türkler arasında yaygınlaşmış, Osmanlı'da doruk noktasında ulaşmıştır. O nedenle şanlı ecdadımızın okçuluk tekniğini çocuklarımıza öğreteceğiz. Okçuluk Vakfımızla el ele gönül gönül gönüle vererek Bayrampaşa'da okçuluğumuzu yaygınlaştıracağız. Bayrampaşa'da her genç tekniğiyle beraber ata sporumuzu öğrenerek geleceğe taşıyacaktır. Artık Bayrampaşa Belediyesi okçulukta bir numara olacak ve tüm okullarımızda gençlerimize ok atmayı öğretecek." diye konuştu.

Aydıner, okullarda okçuluk eğitim gören gençleri ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kamplarına göndererek ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımlarını sağlayacaklarını ifade ederek, özel olarak tasarlanan bir mobil okçuluk aracının da ilçedeki okullarda eğitiminin eksiksiz devam etmesi için hizmete hazır halde bulunacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından okullarda okçuluk eğitimi gören gençler, protokol üyeleri birlikte ok attı.

Törene İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü İbrahim Hilmi Koç, Okçuluk Vakfı Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Fatih Kalender, Bayrampaşa Belediyesi Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile Bayrampaşa'daki okulların yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×