Bayburt BESYO için zorlu sınav

- Bayburt Üniversitesinde düzenlenen özel yetenek sınavında zorlanan kadın adaylardan bazıları, bitiş çizgisinde baygınlık geçirdi

Bayburt BESYO için zorlu sınav
04 Ağustos 2016 Perşembe 18:09


BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesinde düzenlenen özel yetenek sınavında zorlanan kadın adaylardan bazıları, bitiş çizgisinde baygınlık geçirdi.

Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna (BESYO) girmek isteyen öğrenciler, özel yetenek sınavı kapsamında yapılan 800 metre koşusunu, tamamlamakta güçlük çekti.

Antrenörlük bölümüne alınacak 40'ı kadın 120 öğrenciyi belirlemek için özel yetenek sınavı yapıldı. İki aşamalı sınavda, önce tüm adaylar, 100 metre koşusuna tabi tutuldu.

Genç Osman Stadı'ndaki sınavda daha sonra kadın adaylar 800 metre koşusunda ter döktü. Adayların büyük çoğunluğu sıcak havanın da etkisiyle koşuyu tamamlamakta zorlandı. Bitkin düşerek bitiş çizgisinde yere yığılan ve bayılanlara görevliler ile sağlık ekipleri müdahale etti.

Bayburt Üniversitesi bünyesinde açılan ve ilk öğrencilerini almak için sınav yapan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna 103'ü kadın 538'i erkek toplam 641 öğrenci başvuruda bulundu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×