Başbakan Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım:

- "Unutmayalım ki milletimizin istikbali siz çocukların ve gençlerin gözlerindeki ışığa bağlıdır. Gözlerinin nurunu kaybeden milletler geleceği göremezler, sağlam bir istikbal inşa edemezler"

Başbakan Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım:
23 Haziran 2016 Perşembe 22:51

KOCAELİ (AA) - Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, "Unutmayalım ki milletimizin istikbali siz çocukların ve gençlerin gözlerindeki ışığa bağlıdır. Gözlerinin nurunu kaybeden milletler geleceği göremezler, sağlam bir istikbal inşa edemezler." dedi.

Merhume kız kardeşi Tülin Yıldırım adına Gebze Ulus Mahallesi'nde geçen yıl açılan yatılı kız Kur'an kursunda verilen yaklaşık 3 bin kişilik iftar programında konuşan Yıldırım, genç yaşta kaybettikleri kardeşinin mekanının cennet olmasını diledi.

Geçen yıl açılan kursun iftarında bir araya geldiklerini ifade eden Yıldırım, "Bir kitap düşünün insanlığı hak, hakikat, adalet, ahlak, fazilet, birlik, beraberlik ve kardeşlikle tanıştırdı. Bir kitap düşünün, kin, nefret, intikam toplumunu hem de çok kısa zamanda dilinin sevgi, muhabbet ve rahmet toplumuna dönüştürdü. Kur'an insanın üstadı olursa insan da hayatın ustası oluyor." şeklinde konuştu.

- "Peygamberimizin müjdesi nesil"

Yıldırım, eksilmeyen tek kitabın Kur'an-ı Kerim olduğunu dile getirerek, Kur'an-ı Kerim'in ahlakı güzelleştirip, dürüstlüğü ve erdemi insanların hayatına taşıyan Allah kelamı olduğunu vurguladı.

Hazreti Peygamber'in, "En hayırlınız, Kur'an-ı öğrenen ve öğreteninizdir" buyurduğunu anımsatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Kur'an kurslarının, efendimizin bu tavsiyesinin ete kemiğe büründüğü mekanlar olarak görüyorum. Siz değerli Kur'an talebelerini, Peygamberimizin müjdesi hayırlı bir nesil olarak görüyorum. Unutmayalım ki milletimizin istikbali siz çocukların ve gençlerin gözlerindeki ışığa bağlıdır. Gözlerinin nurunu kaybeden milletler geleceği göremezler, sağlam bir istikbal inşa edemezler. Sevgili çocuklar, sizler Kur'an bahçesinin çiçekleri, cennetin çocuklarısınız. Minik ellerinizi açarak yapacağınız dualarda, biz büyüklerinizi de unutmayın."

Konuşmasının ardından, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Semiha Yıldırım'a tablo hediye etti.

Programa Yıldırım'ın oğulları Erkam ve Bülent Yıldırım ile kızı Büşra Köylübay, yakınları, akrabaları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın eşi Nigar Işık, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin eşi Hatice Canikli, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanı Köşker, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve kurs öğrencileri katıldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×