Bartın ve Düzce'de sıcak hava

- Hava sıcaklığının 36 dereceye ulaştığı Bartın'da asfalt eridi, sürücüler ve yayalar zor anlar yaşadı - Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sıcak havadan bunalan vatandaşlar, denize girerek serinlemeye çalıştı

Bartın ve Düzce'de sıcak hava
20 Haziran 2016 Pazartesi 16:14

BARTIN/DÜZCE (AA) - Bartın ve ilçelerinde etkili olan sıcak hava nedeniyle asfalt eridi, sürücüler ve yayalar zor anlar yaşadı. Düzce'nin Akçakoca ilçesinde ise sıcak havadan bunalanlar denize girerek serinledi.

Bartın'da 36 dereceyi bulan hava sıcaklığı nedeniyle vatandaşlar, serinlemek için Amasra, İnkumu, Güzelcehisar ve Mugada sahillerinin yanı sıra Bartın Irmağı kıyısındaki alanları tercih etti.

Aşırı sıcaklardan etkilenen büyükbaş hayvanların da serinlemek için Kocaçay Çayı'na girdiği kentte Organize Sanayi Bölgesi yolunun asfaltının sıcak nedeniyle erimesi araç sürücüleriyle yayalara zor anlar yaşattı.

Sürücülerin, asfalt yolun kenar bölgelerinden geçiş yaptığı görüldü.

Bartın Meteoroloji Müdürlüğünce, gün içinde en yüksek sıcaklığın 36 derece ölçüldüğü, nem oranının ise yüzde 35 olduğu bildirildi.

- Düzce

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sıcak havadan bunalan vatandaşlar da denize girerek serinledi.

Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Ömer Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava sıcaklıklarının Düzce merkezde 40, Akçakoca ilçesinde de 38 derece olduğunu belirterek "Hava sıcaklıklarının artması nedeniyle son günlerde ramazan ayı da olmasına rağmen yoğun bir turist ilgisiyle karşı karşıyayız. Günlük ilçe nüfusu kadar yerli ve yabancı turist alıyoruz." diye konuştu.

Özcan, ilçede bulunan otellerde bayram rezervasyonlarının yüzde 80'e yaklaştığını dile getirerek şunları kaydetti:

"Akçakocamızın nüfusu 25 bin civarında. Bayram tatili boyunca ilçe nüfusunun 4-5 katı kadar yerli ve yabancı turisti burada ağırlamayı hedefliyoruz. Bu sayı, çevre illerden gelen günübirlik ziyaretçilerle daha da artacaktır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×