Balkan ülkelerine FETÖ uyarısı

- BASAM Başkanı Sait: - "Farkında değiller ama FETÖ'cüler Balkan ülkelerine çok kötü bela olacaklar. Bizde bir atasözü var, 'besle kargayı (FETÖ'yü) oysun gözünü' deriz, bekleyip göreceğiz" - "(Cumhurbaşkanı Erdoğan) BM Genel Kurulunda dünya liderlerinin gözünün içine bakarak, 'Dünya beşten büyüktür' diyebilen tarihi bir kişidir. Yetmez ama işte bu yüzden, Sayın Cumhurbaşkanımıza Nobel Barış Ödülü verilmesini istiyoruz"

Balkan ülkelerine FETÖ uyarısı
02 Ekim 2016 Pazar 14:00

İZMİR (AA) - Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı ve eski AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait, "Farkında değiller ama FETÖ'cüler Balkan ülkelerine çok kötü bela olacaklar. Bizde bir atasözü var, 'besle kargayı (FETÖ'yü) oysun gözünü' deriz, bekleyip göreceğiz." dedi.

Sait, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul'da 29 Eylül'de Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Merkezi'nde, FETÖ'nün darbe girişiminin de değerlendirildiği toplantı düzenlendiğini anımsattı.

Buradaki konuşmasında, "Balkan ülkelerini dost olarak gördüklerini ancak Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmeye çalışan terörist FETÖ örgütünün okullarının Balkanlarda hala faaliyette olduğunu, özellikle Arnavutluk'ta güçlü olduklarını" aktardığını belirten Sait, dost bildikleri bu ülkelere FETÖ'nün okullarını derhal kapatması çağrısında bulunduğunu bildirdi.

Sait, "Farkında değiller ama FETÖ'cüler Balkan ülkelerine çok kötü bela olacaklar. Bizde bir atasözü var, 'besle kargayı (FETÖ'yü) oysun gözünü' deriz, bekleyip göreceğiz." ifadesini kullandı.

FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi helikopter ile Yunanistan'ın Dedeağaç şehrine kaçan 8 darbeciyle ilişkin de değerlendirmeler yapan Sait, şunları kaydetti:

"Bu askerlerin yanında bir yabancı şahsın da onlarla helikopterle Yunanistan'a kaçtığı iddia ediliyor. Bu şahıs kimdi? Bu bakımdan bu kaçaklar önemlidir. Dikkat ederseniz bunlar mahkemeye giderlerken sürekli yüzleri gizlendi. Bize gelen bir istihbarata göre bu askerlerden bazıları veya tamamı Bulgaristan üzerinden kaçırılmış olabilir. Bunlar eğer hala hapishanede iseler acilen teşhis edilmeleri gerekir. Bir süre sonra 'kaçtılar' ya da 'intihar ettiler' şeklinde bilgi gelirse diplomatik skandal olur."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 3 milyonu bulan Suriyeliyi topraklarında barındıran Türkiye'nin lideri olduğunu vurgulayan Sait, "Ayrıca O, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda dünya liderlerinin gözünün içine bakarak, 'Dünya beşten büyüktür' diyebilen tarihi bir kişidir. Yetmez ama işte bu yüzden, Sayın Cumhurbaşkanımıza Nobel Barış Ödülü verilmesini istiyoruz." ifadesini kullandı.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×