Bakan Akdağ, sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi

- Sağlık Bakanı Akdağ: - "Sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili iyileştirmeler yapmak için çok gayret edeceğim. Çünkü hak ediyorlar bunu. Tabi ki bu bütçe imkanları ile olabilen bir şey. Hem ek ödemelerle alakalı olsun, hem emeklilikle ilgili olsun, yani bunların hepsini birdenbire yapamayız" - "İşte yıpranma payı ile ilgili daha önce konuştuğumuz işler var. Bunların hepsini birden bire gerçekleştiremeyiz. Ama bütün sağlık çalışanları bilsinler ki sonuna kadar onların emeklerinin karşılığını vermek için gayret edeceğiz"

Bakan Akdağ, sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi
24 Haziran 2016 Cuma 23:44

ANKARA (AA) - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili iyileştirmeler yapmak için çok gayret edeceğim. Çünkü hak ediyorlar bunu. Tabi ki bu bütçe imkanları ile olabilen bir şey. Hem ek ödemelerle alakalı olsun hem emeklilikle ilgili olsun yani bunların hepsini birdenbire yapamayız." dedi.

Bakan Akdağ, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da, Sağlık Bakanlığı bürokratları ve sağlık çalışanları ile iftarda bir araya geldi.

İftar sonrasında, AA muhabirine yaptığı açıklamalarda bulunan Akdağ, tüm sağlık çalışanlarını temsil makamında güzel bir iftar yaptıklarını belirterek, "Ramazanın son yarısındayız, rahmet ayının son yarısındayız. Gerçekten bu rahmet ayı hepimizi hissiyatımızı davranışımızı, her yanımızı kuşatıyor. Ne kadar şükretsek azdır. Bugün sağlık çalışanlarımızla birlikte Ankara'da, aslında tüm Türkiye'deki̇ sağlık çalışanlarımızı temsi̇l makamında iftar yaptık. Çok tatlı bir iftar oldu. Oturduk, iftarımızı yaptık, Kur'anımızı dinledik. Daha sonra da arkadaşlarımızla hasbihal ettik." diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının eli öpülesi insanlar olduğunu, sağlık çalışanlarına vatandaşlardan hoşgörü beklediğini bildiren Akdağ, şunları söyledi:

"Böyle bir rahmet gününde şunu özellikle ifade etmek istiyorum. Gerçekten sağlık çalışanları eli öpülesi insanlardır. Çünkü her zaman insana hizmete etmekle mükellefiz ve bunu yapıyoruz, yaptığımız iş bu. Dolayısıyla biz elimizden geleni üstümüze düşeni yapmaya devam ederken elbette vatandaşımızdan sağlık çalışanına şefkat, iyi niyet hoşgörü bekliyoruz. Karşılıklı birbirimizi daha iyi anlamamız lazım. Bazen çalışma şartları çok zor olabiliyor."

Sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili iyileştirmeler yapmak için çok gayret edeceğini vurgulayan Akdağ, sağlık çalışanlarının bunu hak ettiğini ve bunun bütçe imkanları ile olabileceğini kaydetti.

Bakan Akdağ, "Hem ek ödemelerle alakalı olsun hem emeklilikle ilgili olsun yani bunların hepsini birdenbire yapamayız. İşte yıpranma payı ile ilgili daha önce konuştuğumuz işler var. Bunların hepsini birden bire gerçekleştiremeyiz. Ama bütün sağlık çalışanları bilsinler ki sonuna kadar onların emeklerinin karşılığını vermek için gayret edeceğiz. Bütçe imkanlarımızın kısıtlı olduğunu tabii ki unutmadan. Maliye Bakanı beni dinliyorsa, şimdi Naci Ağbal, bana belki kızıyordur ama herhangi bir vaatte bulunmuyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı söylüyoruz. İnşallah bütçemizin imkanları genişler, ülkemiz büyümeye devam eder." dedi.

Türkiye'nin terörden kurtulduğunda büyümesinin hızlanacağını ifade eden Akdağ, "Bu terör cephesi, bu şer cephesi o kadar zalim, o kadar hain ki. Ne mübarek gün dinliyorlar. Ne ramazan dinliyorlar, ne iftar dinliyorlar, ne sahur dinliyorlar. Ama bugün şükürler olsun devletimiz başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere zalim şer cephesine karşı çok büyük bir mücadele veriyoruz." ifadesini kullandı.

Akdağ, terör nedeniyle 6 sağlık çalışanın da şehit düştüğünü anımsatarak, "Doktor arkadaşımız var, eczacı arkadaşımız var, şoförümüz var, sağlık memurumuz var. Allah hepsini rahmet eylesin. O zor şartlarda bile sağlık çalışanlarımız belli rotasyonlarla oraya gittiler. Bizim UMKE gönüllülerimiz var onlar gittiler, hizmet ettiler, elbette edeceğiz. Ama yeri gelmişken onların zalimliklerine temas etmeden geçmek mümkün değil. Allah bunların şerlerinden bütün milleti korusun." değerlendirmesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×