Bahreyn Kralı El Halife Rusya'da

- Rusya Devlet Başkanı Putin, Bahreyn Kralı El Halife ile görüştü - Görüşmenin ardından iki ülke arasında askeri, ekonomik ve enerji alanlarını kapsayan çeşitli anlaşmalar imzalandı

Bahreyn Kralı El Halife  Rusya'da
06 Eylül 2016 Salı 21:25

MOSKOVA (AA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, temaslarda bulunmak üzere, Moskova'ya gelen Bahreyn Kralı Hamad bin İsa El Halife ile görüştü.

Kremlin Sarayı'nda gerçekleşen görüşmenin basına açık kısmında konuşan Putin, El Halife ile bölgesel konular ve askeri alandaki iş birliğini konuşmak istediğini belirtti.

El Halife'nin Moskova'da düzenlenen askeri fuarı ziyaret ettiğini anımsatan Putin, kendisinin Rus teknolojisi hakkındaki görüşlerini dinlemekten memnuniyet duyacağını ifade etti.

Ürdün Kralı El Halife ise iki ülke arasında daha önce varılan anlaşmaların hayata geçirildiğini vurgulayarak, ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini kaydetti.

Putin-El Halife görüşmesinin ardından, hükümetler arası ekonomik-ticari komisyon kurulması ile teknoloji ve askeri iş birliği anlaşması imzalandı.

Ayrıca, iki ülkenin ilgili şirketleri arasında doğalgaz ve petrol alanlarında iş birliği mutabakatına da imza atıldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×