Bağcılar'da yüzme yarışması

- Daha önce yüzme bilmeyen Hüsna Kılıç, 3 aylık eğitimi sonucunda 7-9 yaş kategorisinde birinci oldu

Bağcılar'da yüzme yarışması
17 Mayıs 2016 Salı 16:23

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Beledi̇yesi̇, Bağcılar'daki̇ yüzme havuzlarında kurslara veya serbest yüzme programlarına katılan gençler ve çocuklar ı̇çi̇n "Altınkulaç Yüzme Yarışması" düzenledi.

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamada, son bir yıl içinde kapalı yüzme havuzlarından hizmet alan 14 bi̇n çocuk arasında yapılan elemelerde ı̇lk üçe kalan yarışmacıların fi̇nalde yarıştığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Startını Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın verdiği yarışlarda büyük heyecan yaşayan yüzücüleri aileleri de yalnız bırakmadı. Yaşıtlarını geride bırakarak 7-9 yaş kategorisinde 1.'likk kürsüsüne çıkan Hüsna Kılıç da sevincini ailesiyle paylaştı. 3 ay öncesine kadar yüzme bilmeyen Kılıç, Kemalpaşa Kapalı Yüzme Havuzunda 3 ay kurs aldı."

Kılıç, "İlk başta suya girmeye korkuyordum. Boğulurum endişesi taşıyordum. Ancak, öğretmenlerimizin de katkısıyla yüzme eğitim aldım. Kısa sürede yüzme tekniğini öğrendim. Kendime güvenim arttı. Yarışlarda birinci olduğum için çok mutluyum." dedi.

Açıklamada, başarılı yarışmacıların madalyalarını Çağırıcı'nın elinden aldığı belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×