Ayvansaray Türk Mahallesi yenileme çalışmaları

- Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yenilenen Ayvansaray Türk Mahallesi'nde hizmet verecek otel için iş birliği anlaşması imzalandı - Fatih Belediye Başkanı Demir: - "Burası turizmle birlikte adete bir sanat merkezi, tasarımcıların, İstanbulluların uğramak istediği önemli bir yer olacak"

Ayvansaray Türk Mahallesi yenileme çalışmaları
11 Temmuz 2016 Pazartesi 15:00

Fatih Belediye Başkanı Başkanı Mustafa Demir, yenileme çalışmaları devam eden Ayvansaray Türk Mahallesi'nde gerçekleştirilen törende, yenileme projesinin kentsel dönüşümün özel örneklerinden birini teşkil ettiğini söyledi.

Bölgenin İstanbul için önemli bir turizm noktası olduğunu belirten Demir, "Bölgenin önemli fonksiyonlarından birini bu otel karşılayacak. Bu işbirliği son derece önemli, gurur kaynağımız." dedi.

Proje kapsamında 15 evi restore ettiklerini aktaran Demir, uluslararası bir kuruluşun otel için Ayvansaray Türk Mahallesi'ni seçmesinin son derece önemli olduğunun altını çizdi.

İş birliğinin önemini vurgulayan Demir, "8 bin 500 yıllık tarihiyle ve hemen yanı başında Bizans surlarının bulunduğu yegane yer de burası. Burası turizmle birlikte adeta bir sanat merkezi, tasarımcıların, İstanbulluların uğramak istediği önemli bir yer olacak." ifadelerini kullandı.

Şirketlerinin 125 otelde 35 bin oda ile hizmet veren uluslararası bir kuruluş olduğunu anlatan Kassab, "İstanbul harika bir lokasyon. Millenium Golden Horn Hotel de Haliç kıyısında özel bir otel olacak. Bu proje sadece bir otel projesi değil, prestijli bir proje." diye konuştu.

Türkiye pazarını önemsediklerine vurgu yapan Kassab, "İstanbul önemli bir turizm noktası. İstanbul Doğu ile Batı'yı buluşturan tarihi bir şehir." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×