Aydın'daki kaçak domuz eti operasyonu

- Daha önce 5 ton kaçak domuz etiyle yakalandıktan sonra serbest bırakılan bir kişinin kendisinden domuz eti aldığını iddia ettiği firmanın yetkilisi şikayetçi oldu

Aydın'daki kaçak domuz eti operasyonu
21 Eylül 2016 Çarşamba 20:25

AYDIN (AA) - Aydın'da daha önce 5 ton kaçak domuz etiyle yakalandıktan sonra serbest bırakılan bir kişinin kendisinden domuz eti aldığını ileri sürdüğü firmanın yetkilisi şikayetçi oldu.

Efeler ilçesinde daha önce kaçak domuz eti satışı yaptığı iddiasıyla gözaltına alınıp ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan C.C, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

C.C, sosyal medyadan, "Millet merak ediyordu 'C.C. domuz etlerini Aydın'da nerelere veriyordu?' diye. Sizlere benden 800 kilo domuz etini alıp parasını kurban vadeli vereceğini söyleyip sonra da benim başıma bazı istenmeyen olaylar geldiğinden dolayı borcunu inkar eden firmayı açıklıyorum. Eski adıyla 'K. Sucukları' yeni adıyla 'E.A.T. Sucukları'. Aydın Valiliği ve Aydın Tarım İlçeyi göreve çağırıyorum."

C.C'nin bu paylaşımı üzerine adı geçen firma yetkilisi, Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Firma yetkilisi Tahsin Önder, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Benim sizde alacağım var. Vadesi doldu. 11 bin 700 lira para getirmezsen senin ismini açıklayacağım” diyerek beni tehdit etti. Tabii ki parayı vermedim. Sonra benim aleyhimde mesajlar yayınladı. 6 yılda belki 50 kere denetlendik. Hiç kusurumuz çıkmadı. Bu yolla firmamızın adı kirlendi” dedi.

Aydın Emniyet Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile belediye ekipleri 29 Mayıs'ta Astim Organize Sanayi Bölgesi Havaalanı Bulvarı üzerindeki bir depoya baskın düzenlemiş deponun dondurucularında, 3 tonu işlenerek tüketime hazır hale getirilmiş, 2 tonu ise henüz işlenmemiş kaçak domuz eti ele geçirmişti. Göz altına alınan C.C. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×