Avustralya'da 45. Bayram Festivali

- Melbourne'da düzenlenen ve festivale binlerce kişi katıldı

Avustralya'da 45. Bayram Festivali
24 Eylül 2016 Cumartesi 13:33

MELBOURNE (AA) - Avustralya'nın Melbourne kentinde bu sene 45'incisi düzenlen Bayram Festivaline Türklerin yanı sıra çeşitli etnik kökenlerden binlerce Müslüman katıldı.

Ülkede, 23 yıldır Ramazan ve Kurban Bayramı sonrasında Avustralya İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (AIMGT) tarafından organize edilen ve iki gün süren festivalin 45'incisi Melbourne'un Dallas semtinde düzenlendi.

Avustralyalı Türklerin yanı sıra kentteki Müslümanların yoğun ilgisini gören festivalin ilk gününde en çok yiyecek stantları ile evcil hayvanların bulunduğu bölüme rağbet edildi.

Kebap, gözleme, döner, közde mısır çadırlarının önünde uzun kuyruklar oluşurken çocuklar ve gençler develere ve atlara bindi.

AIMGT Başkanı Hasan Güreşen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivaldeki hedeflerinin bayram sonrasında kültürel bir ortamda, küçük bir Türkiye oluşturup vatandaşları bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Güreşen, "Bayram kültürümüzü, bayram ziyaretimizi, bayram ikramlarımızı burada yapıyoruz, çok da güzel oluyor." ifadesini kullandı.

Festival pazar akşamı havai fişek gösterileri ile sona erecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×