Avrupa Futbol Şampiyonası'nda güvenlik önlemleri

- Şampiyonaya katılan 23 ülkenin güvenlik görevlileri Fransa'ya geldi

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda güvenlik önlemleri
07 Haziran 2016 Salı 15:40

PARİS (AA) - Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2016) katılan ve aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 23 ülkenin güvenlik görevlileri Fransa'ya geldi.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Paris yakınlarında bulunan Lognes kentinde, Uluslararası Polis İşbirliği Merkezinin (CCPI) açılışında yaptığı konuşmada, ülkelerine gelen yabıncı güvenlik görevlilerinin özellikle fanatik taraftarları takip ve çıkabilecek olayları önlemede kendilerine yardımcı olabileceğini söyledi.

Cazeneuve, 180 kişilik ekipten 50 kadarının CCPI'de tedbir alma ve karşılaşılacak zorlukları bertaraf etme amacıyla çalışacağını, geri kalanının ise maçların oynanacağı 10 farklı şehre gönderilerek Fransız meslektaşları ile beraber çalışacağını belirtti. Fransız bakan, yurt dışından gelen polislerin özellikle ülke taraftarlarının belirgin özelliklerini bilme konusunda Fransız polisine destek olacağını ifade etti.

Bir çok ülkeden stadyumlara girişleri yasak olan fanatiklerin bilgilerini aldıklarına dikkati çeken Cazeneuve, 2 bin 355 kişinin isimlerinin listeye eklendiğini kaydetti.

10 Haziran - 10 Temmuz tarihleri arasında Fransa'nın 10 farklı kentinde gerçekleşecek EURO 2016 için Fransa'da 90 bin kişi güvenliği sağlayacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×