Atatürk Havalimanı'ndaki güvenlik önlemleri

- Terör saldırısının ardından Atatürk Havalimanı'nda, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı polislerden oluşturulan "özel tim" görevlendirildi

Atatürk Havalimanı'ndaki güvenlik önlemleri
03 Temmuz 2016 Pazar 14:28

İSTANBUL (AA) - Terör saldırısının ardından arttırılan güvenlik önlemleri kapsamında Atatürk Havalimanı'nda, Çevik Kuvvet, Özel Harekat, Güven Timleri Şube Müdürlüklerinden personeller görevlendirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı polislerden "özel tim" oluşturulduğu ve bu timde görev yapan polislerin "terör" konusunda en üst düzey eğitim aldıkları öğrenildi.

Özel time bağlı polislerin ana caddede yol uygulaması yapacağı, ana giriş kapılarında ve tüm kapılar ile katlarda uzun namlulu silahlarla 24 saat nöbet tutacağı belirtildi.

Havalimanı Şube Müdürlüğü'ne bağlı motosikletli polislerin gün içinde attığı devriyelerin sayısının artacağı, Güven Timleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı yaklaşık 30 polisin havalimanında devriye atacağı bildirildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ise, 24 saat boyunca havalimanında "risk analizi" ve "profil değerlendirmesi" yapacağı öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×