Antalya Kadınlar Plajı'na 2 ayda 85 bin ziyaretçi

- Yaklaşık bin 200 şezlong bulunan ve günlük 2 bin 500 kişinin kullandığı Antalya'daki Sarısu Kadınlar Plajı'na turistler de yoğun ilgi gösteriyor

Antalya Kadınlar Plajı'na 2 ayda 85 bin ziyaretçi
05 Ağustos 2016 Cuma 12:20

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen ve yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği Sarısu Kadınlar Plajı'nı 2 ayda 85 bin kişi ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sarısu Kadınlar Plajı'na kentteki kadınların yanı sıra farklı illerden gelen ziyaretçiler ile yabancı turistler de ilgi gösteriyor. Cankurtarandan güvenlik görevlisine kadar bütün personelin kadın olduğu plajda, şezlong, şemsiye gibi plaj hizmetleri de ücretsiz veriliyor.

Yaklaşık bin 200 şezlongun bulunduğu kadınlar plajından, haziran ve temmuz ayında 85 bin kişi yararlandı. Plajda, spor alanlarından kum banyosuna, et, balık restoranlarından pastaneye, kuaförden SPA ve hamama kadar her alanda hizmet sunuluyor.

Plajdan yararlanan kadınlardan Şerife Avşaroğlu, yaptığı açıklamada, Sarısu Kadınlar Plajı'na ilk kez geldiğini ve tesettürlü olduğu için diğer plajlarda denize girmekte sorun yaşadığını dile getirdi.

Suzan Kurcak da Hollanda'da yaşadığını ve yaz tatili için Türkiye'ye geldiğini belirterek, övgülerini duyduğu kadınlar plajını görmek istediğini ifade etti.

Plajda her şeyin kadınlar için yapıldığına değinen Kurcak, bu hizmeti almalarına vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti.

Yaşar Aynur Çıtak ise denize girmek için hep kadınlar plajını tercih ettiğini, plajda özgürce hareket ettiğini ve plajın güvenli bir yer olduğunu bildirdi.

Ayşegül Ünsün, Kayseri'den kızıyla tatil için Antalya'ya geldiğini, denize girmek ve güneşlenmek için kadınlar plajını tercih ettiğini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×