Amerikalı şirketlerden mültecilere 650 milyon dolarlık destek

- ABD Başkanı Obama, Amerikalı 50 şirketin mültecilere destek sağlamak amacıyla 20'den fazla ülkede yatırım taahhüt ettiğini duyurdu - Yatırımlar sayesinde 220 binin üzerinde mülteciye istihdam, 80 bini aşkın mülteciye de eğitim imkanı sunulacak

Amerikalı şirketlerden mültecilere 650 milyon dolarlık destek
21 Eylül 2016 Çarşamba 02:37

NEW YORK (AA) - ABD Başkanı Barack Obama, Amerikalı 50 şirketin mültecilere destek olmak amacıyla 650 milyon dolardan fazla yatırım vaadinde bulunduğunu bildirdi.

Obama, Birleşmiş Milletler'de (BM) gerçekleştirilen "mülteciler" konulu Liderler Zirvesi'nde, Amerikalı 50 şirketin mültecilere istihdam, eğitim ve diğer alanlarda destek olmak için 650 milyon doları aşkın yatırım yapma taahhüdünde bulunduğunu açıkladı.

Özel sektörün mülteciler konusunda değişime katkı sağlayacağına dikkati çeken Obama, taahhüt edilen yatırımın dünya genelinde 20'yi aşkın ülkede 6,3 milyondan fazla mülteciyi güçlendirmede yardımcı olacağını ifade etti.

Obama, söz konusu yatırım ile 220 binin üzerinde mülteciye istihdam, 80 bini aşkın mülteciye de eğitim imkanı sağlanacağını sözlerine ekledi.

Yatırım taahhüt eden Amerikalı 50 şirket arasında teknoloji devleri Microsoft, HP, Google ve finans şirketlerinden Goldman Sachs, Western Union ve MasterCard da bulunuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×