Almanya'da temmuz istihdamı arttı

- Destatis'in geçici verilerine göre, Almanya'da mevsimsellikten arındırılmış istihdam temmuz ayında önceki aya oranla yüzde 0,1 artış kaydetti.

Almanya'da temmuz istihdamı arttı
31 Ağustos 2016 Çarşamba 10:41

FRANKFURT (AA) - Almanya'da mevsimsellikten arındırılmış istihdam, temmuz ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 0,1 arttı.

Almanya Federal İstatistik Ofisinin (Destatis) geçici verilerine göre, ülkede mevsimsellikten arındırılmış istihdam temmuz ayında önceki aya oranla yüzde 0,1 artış kaydetti. Bu dönemde, istihdama katılan kişi sayısı 41 bin artarken, toplam istihdam 43 milyon 528 bine ulaştı.

Almanya’da istihdam, arındırılmamış rakamlarla değerlendirildiğinde ise temmuz ayında haziran ayına göre yüzde 0,1, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla da yüzde 1,2 artış gösterdi.

Ayrıca iş gücü anketine dayanan geçici tahminlere göre, temmuzda Almanya’da mevsimsel ve düzensiz etkilerden arındırılmış işsiz sayısı önceki aya kıyasla yaklaşık 7 bin azalarak 1,82 milyona geriledi. İşsizlik oranı ise 4,2 seviyesinde ölçüldü.

Almanya’da temmuz ayında arındırılmamış rakamlarla ele alındığında ise işsiz sayısı 60 bin azalışla 1,85 milyon seviyesinde belirlendi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×