Almanya’da camiye ait derneğin girişine duvar örüldü

- Parchim kentinde bir camiye ait derneğin girişine bir metre yüksekliğinde duvar örüldü ve üzerine yabancı düşmanlığı içeren yazılar bulunan kağıtlar yapıştırıldı

Almanya’da camiye ait derneğin girişine duvar örüldü
29 Ağustos 2016 Pazartesi 20:05

BERLİN (AA) - Almanya'nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin Parchim kentinde bir camiye ait derneğin girişine duvar örüldü.

Rostock polisi tarafından yapılan açıklamada, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerin cami derneğinin giriş bölümüne 1 metre yükseklikte beton duvar ördükleri belirtildi.

Davara, üzerinde yabancı düşmanlığı içeren yazıların bulunduğu kağıtların da yapıştırıldığı ifade edilen açıklamada, kriminal polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı kaydedildi.

"Parchim Sığınmacılar Ağı" adlı bir inisiyatifte çalışmalar yapan Hanka Gatter, Alman basınına yaptığı açıklamada, bu olayın düşündürücü gelişmenin tehlikeli duruma geldiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Parchim'de sığınmacılara ve onlara yardım edenlere karşı kışkırtmaların arttığını ifade eden Gatter, Müslümanların olaydan dolayı endişeli olduklarını ve daha fazla göz önünde bulunmak istemediklerini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×