Alman Başbakan Yardımcısı Gabriel Atina'da

- Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Gabriel: - "Reformları uygulayan ülkeler yatırım ve büyümeyle desteklenmeli" - Yunanistan Başbakanı Çipras: - "(Birleşik Krallık'taki AB referandumu) Bu sonuç Avrupa için bir uyanma çağrısı olmalı. Yoksa, aşırı sağ partiler inisiyatifi ellerine alacak ve liderlik rolüne soyunacak"

Alman Başbakan Yardımcısı Gabriel Atina'da
30 Haziran 2016 Perşembe 16:57

ATİNA (AA) - Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel, Yunanistan'ın önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, "Reformları uygulayan ülkeler yatırım ve büyümeyle desteklenmeli" dedi.

Atina'ya düzenlediği resmi ziyaret kapsamında Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile bir araya gelen Gabriel, ülkedeki ekonomik ilişkileri ve yatırım imkanlarını değerlendirdi.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ikilinin görüşmesine Yunanistan Ekonomi Bakanı Yorgos Statakis de katıldı.

Kemer sıkma politikalarının yerine, büyümenin güçlendirilmesi gerektiğini belirten Çipras, "Reformları uygulayan ülkeler, yatırım ve büyümeyle desteklenmeli" ifadelerini kullandı.

Çipras, Birleşik Krallık'taki referandumdan ayrılık kararı çıktığına değinerek, "Bu sonuç Avrupa için bir uyanma çağrısı olmalı. Yoksa, aşırı sağ partiler inisiyatifi ellerine alacak ve liderlik rolüne soyunacak" diye konuştu.

Çipras ayrıca, Gabriel ile Yunanistan'a Alman yatırımına ilişkin konuları ele aldıklarını kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×