Allgau-Orient Dostluk ve Barış Rallisi

- Dalyan etabıyla sona eren ralliye, 17 ülkeden 240 araç katıldı

Allgau-Orient Dostluk ve Barış Rallisi
20 Mayıs 2016 Cuma 17:34

MUĞLA (AA) - Bu yıl 11'incisi düzenlenen Allgau-Orient Dostluk ve Barış Rallisi, Dalyan etabıyla sona erdi.
Avrupa Birliği Bakanlığı himayesinde ve Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliğinin destekleriyle düzenlenen, 10 Mayıs'ta Almanya'da start alan ralliye 17 ülkeden 240 araç katıldı. Rallinin son Dalyan-İztuzu etabının startı Muğla Valisi Amir Çiçek, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve organizasyonun Türkiye etabı sorumlusu Nadir Serin tarafından verildi.
Ralli araçlarından birini kullanan Vali Çiçek, protokol üyeleriyle İztuzu yolundan Radartepe mevkisine kadar yarışçılara eşlik etti.
Dalyan etabında, İztuzu yolunu takip ederek önce Gökbel Mahallesi'ndeki Radartepe mevkisine, ardından Dalaman ilçesine ulaşan ralliciler, yarışı başladıkları noktada tamamladı.
Vali Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her yerinde dostluk, kardeşlik, barış ve misafirperverlik olduğunu söyledi.
Organizasyonun Türkiye etabı sorumlusu Nadir Serin ise rallinin bu yıl üçte ikisinin Türkiye'de geçtiğini belirtti. Rallinin daha önce Ürdün, Mısır ve Azerbaycan'da bitirildiğini anlatan Serin, "Bu sene Türkiye'ye çok önem verdik. Gürcistan'a geçtik ve tekrar Türkiye'ye girdik. Burada da bitiriyoruz. Gerçekten çok güzel bir karşılama var. Projenin amacı da Türkiye'nin Avrupa'da yansıtıldığı gibi olmadığını göstermek. Bunu da başardığımızı zannediyorum." ifadelerini kullandı.
Tura Almanya'dan katılan bazı sporcular da Türkiye etabında herkesin kendilerine yardımcı olduğunu ve büyük keyif aldıklarını dile getirdiler.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×