AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı

- AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: - "Ahdimizin gereklerini yapıp, önümüzdeki seçimlerden düşmanlarımızı üzecek, dostlarımızı sevindirecek sonuçlar almamız gerekiyor. Görünen o ki CHP ve HDP, referandumda karşımızdaki blok olacak. İçeride ve dışarıda Türkiye muhalifi olanlar bu bloğa yatırım yapacak" - "Adeta vatan ve millet düşmanlarının toplanma merkezine dönen Avrupa Birliği'nin yaptıkları, son aldıkları karar ortada. Onların yerli iş birlikçileri ortada. Mustafa Kemal posterleriyle, Apo posterlerini birlikte kullanacak kadar kendinden geçmiş, Kandil’deki terörist başı ile aynı cümleleri kullanacak kadar, memleket düşmanı olmuş bir güruhla yarışacağız"

AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı
27 Kasım 2016 Pazar 16:39

İSTANBUL (AA) - AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, gelecek seçimlerden düşmanlarını üzecek, dostlarını sevindirecek sonuçlar almaları gerektiğini belirterek, CHP ve HDP'nin, referandumda karşılarında blok olacağını, içeride ve dışarıda Türkiye muhalifi olanların bu bloğa yatırım yapacağını belirtti.

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, yerel yönetimler gündemli İl Danışma Meclisi Toplantısı, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

İl Başkanı Selim Temurci’nin ev sahipliğinde gerçekleşen İl Danışma Meclisi’ne, Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mehmet Muş, MYK ve Kurucular Kurulu Üyeleri, İstanbul milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri ile AK Parti teşkilatının her kademesinden çok sayıda partili katıldı.

Temurci, toplantıda yaptığı konuşmada, 1994 yılında yapılan seçimlerle İstanbul'un, mensup oldukları belediye geleneğinin siyasetiyle tanıştığını belirterek, belediye başkanlığı bir yana, yönetimin her kademesinden uzak tutulanların, hizmet ve eser destanları yazmaya başladığını söyledi.

Hükümette olmadıkları dönemde, yaptıkları icraatların önünde inanılmaz engellerin bulunduğunu ifade eden Temurci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sadece manşetler değil, bürokrasi, hükümet, laikçiler, kendini üstün kabul edenler, sermaye grupları aleyhimize çalışıyordu. O beş belediye, önlerine çıkarılan bütün engellere rağmen, bir an olsun yılmadı. Milletin adamı olan hiçbir başkan, gürültüye pabuç bırakmadı. O kadar bereketli bir ekin mevsimi yaşandı ki, çok değil 2 yıl sonra, İstanbul’un 16 ilçesi ve Büyükşehir Belediyesi hizmet kervanına katıldı. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Çöp dağları, su derdi, Haliç, toplu ulaşım, yollar, köprüler, kavşaklar, çöplükler, kanalizasyon, gecekondu, İstanbul’un yüzlerce meselesi, bir bir ele alındı. Bir bir çözüldü."

Türkiye’nin, 200 yıldır ilk kez gerçek bir reforma sahne olduğunu aktaran Temurci, şunları kaydetti:

"Bu reformun adı, yerel hizmet reformudur. İcraat reformudur. İstanbul, adeta ölümün kıyısından alındı. Dünyadaki bütün şehirlerin en güzeli, başkentler başkenti kimliğini yeniden kazandı. Marmaray’la, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’yle, Avrasya Tüneli’yle, devasa yeni havalimanı ile... İstanbul çağın zirvesinde projelerle tanıştı. Bugün ilçe, il, büyükşehir, yüzlerce belediye, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı bizde. Bugünlerimizi hazırlayan, o zaman gösterilen samimiyettir, sarf edilen gayrettir, yaşanan hasbiliktir, edilen dualardır. Bugünlerimiz; hizmeti ibadet bilmenin bereketidir."

- "CHP ve HDP, referandumda karşımızdaki blok olacak"

Konuşmasında referandum ve seçimlere değinen Temurci, şöyle devam etti:

"Biz Hakk’a ve halka dayandığımızı söyledik. Millet ne derse, o olur dedik. Bunu söylerken, Haktan taviz vermeme, halktan ayrı düşmemeyi güvencemiz kabul ettik. Ahdimizin gereklerini yapıp, önümüzdeki seçimlerden düşmanlarımızı üzecek, dostlarımızı sevindirecek sonuçlar almamız gerekiyor. Görünen o ki CHP ve HDP, referandumda karşımızdaki blok olacak. İçeride ve dışarıda Türkiye muhalifi olanlar bu bloğa yatırım yapacak. Adeta vatan ve millet düşmanlarının toplanma merkezine dönen Avrupa Birliği'nin yaptıkları, son aldıkları karar ortada. Onların yerli iş birlikçileri ortada. Mustafa Kemal posterleriyle, Apo posterlerini birlikte kullanacak kadar kendinden geçmiş, Kandil’deki terörist başı ile aynı cümleleri kullanacak kadar, memleket düşmanı olmuş bir güruhla yarışacağız. Düz mantıkla düşündüğümüzde, bu kolay bir yarış. Kendimizi yanıltmayalım.

Hükümet değişikliğini, rejim değişikliği olarak anlatan; kural ve ahlakı olmayan bir anlayışla yarışacağız. FETÖ başta olmak üzere, Türkiye’nin bütün düşmanları, Avrupalı hamileriyle birlikte, her cepheden saldıracaklar. Sınır boylarındaki Mehmetçiğimize, savunma hattımızı sınır dışına kuran ordumuza yönelen tacizler, şehirlerimizde terörist faaliyetler, ekonomik manipülasyonlar... Yüzlerce oyunla yüzleştik, yüzleşeceğiz. Biz biliyoruz; oyun kuranların en hayırlısı Allah’tır. Ve Rabbimiz şöyle diyor; 'İnsan için çalıştığının karşılığı vardır.' Samimiyetle, heyecanla, özveriyle, planlı, programlı çalışacak, Allah’ın izniyle bütün bu oyunları bozacağız."

Toplantıda, İBB Başkanı Kadir Topbaş ulaşım ve şehir ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. 2016 yılındaki İBB yatırım ve hizmetlerinin yanı sıra 2017 için planlanan projeleri anlatan Topbaş, AK Parti belediyeciliğinden örnekler verdi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya da yaptığı konuşmada, 1990’lı yıllardaki belediyecilik ile günümüz belediyeciliği arasındaki farka değindi.
Toplantı, katılımcıların güncel siyasi gelişmeler, yerel faaliyetler, ulaşım konusundaki çözüm önerileri ve teşkilat çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerinin ardından sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×