AFAD'dan, işitme engellilere özel afet eğitim videosu

- İşitme engelliler afetlerde yapmaları gerekeni video izleyerek öğrenebilecek

AFAD'dan, işitme engellilere özel afet eğitim videosu
10 Haziran 2016 Cuma 20:14

ANKARA (AA) - Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından, Afete Hazır Türkiye Kampanyası kapsamında, işitme engellilere yönelik işaret diliyle afetlere hazırlık videosu hazırlandı.

AFAD'dan yapılan açıklamada, işitme engelli bireylerin afet eğitimlerine kolaylıkla ulaşması için işaret diliyle afetlere hazırlık videosu hazırlandığı bildirildi.

Afet hazırlıkları, felaket sırasında ve sonrasında uygulanacak doğru davranışların işaret diliyle anlatıldığı videonun, Youtube'tan izlenebileceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Engelli bireylerin afetlerden korunması için daha önce "Z-EVET" adlı özel bir afet eğitim modeli geliştirerek uygulamaya koyan AFAD Kütahya, işitme engellileri de unutmadı. Projenin devamında Afete Hazır Türkiye Kampanyası kapsamında işaret diliyle afetlere hazırlık videosu yayınlandı. Böylece işitme engelli bireyler, afetler öncesinde, sırasında ve sonrasında ne yapmaları gerektiğini videoyu tek bir tıkla izleyerek öğrenebiliyor."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×