ABD'li Kongre üyelerinden Gürcistan'a ziyaret

- ABD Kongresi üyeleri Hunter ve Senford, Gürcistan ile tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya arasındaki hatta incelemelerde bulundu

ABD'li Kongre üyelerinden Gürcistan'a ziyaret
29 Ağustos 2016 Pazartesi 19:38

TİFLİS (AA) - ABD Kongresinin Cumhuriyetçi üyeleri Duncan Hunter ve Mark Senford, Gürcistan ile ayrılıkçı Güney Osetya arasındaki hatta inceleme yaptı.

Gürcistan Dışişleri Bakanlığından alınan bilgiye göre, Hunter ve Senford, Khurvaleti köyü sakinleriyle buluştu.

Burada incelemelerde bulunan ABD'li Kongre üyeleri, "Rusya'nın Gürcistan'a yönelik işgalinin sürdüğünü ve yerel halkın bu durumdan dolayı çok ağır şartlarda yaşadıklarını" belirtti.

Hunter, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, "Rusya'nın Gürcistan'ın egemenliğini nasıl ihlal ettiğini bilmemiz çok önemli. Dünya bu konuya dikkat etmelidir. Çünkü aynı şey başka bir yerde tekrar oraya çıkabilir." dedi.

Senford da "Buradaki duruma dikkat edilmelidir. Yerlerinden göç ettirilmiş insanların yaşadığı ortamları gördük." ifadelerini kullandı.

ABD Kongre üyeleri ziyaret kapsamında, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili, Dışişleri Bakanı Mikheil Janelidze ve Parlamento Başkanı Davit Usupaşvili ile de bir araya gelecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×