AA Katar gazetesinde Türkiye'yi tanıtmaya devam ediyor

- Katar'da yayınlanan Eş-Şark gazetesi için AA'nın hazırladığı Türkiye ekinin yeni sayısı okuyucuyla buluştu

AA Katar gazetesinde Türkiye'yi tanıtmaya devam ediyor
31 Mayıs 2016 Salı 14:18

İSTANBUL (AA) - Katar'da yayınlanan Eş-Şark gazetesi, Anadolu Ajansı (AA) işbirliğiyle hazırlanan "Ayn Ala Türkiye" (Türkiye'ye Bakış) isimli Türkiye ekini okuyucularıyla tekrar paylaşmaya başladı.

AA tarafından hazırlanarak, Şark gazetesinde yayınlanan "Ayn Ala Türkiye" (Türkiye'ye Bakış) başlıklı Türkiye ekinin yeni sayısı okuyucularla buluştu.

Türkiye'nin tarihi, kültürel, sanat, turizm, sağlık, spor ve arkeolojik zenginliklerinin tanıtıldığı ekte Türkiye'deki ekonomik gelişmeler, sanayi ve yeni projelere ilişkin bilgiler de yer alıyor.

Türkiye'nin adet ve geleneklerinin, bütün ayrıntısıyla Arap okuyuculara sunulduğu ek, Haziran 2012'den beri büyük ilgi görüyor.

AA Katar Temsilcisi Ahmed Yusuf, "Ayn Ala Türkiye" ekinin içeriğinin genişletileceği, modern Türk tarihi ve edebiyatı ile farklı alanlarda Türkiye tecrübesinin Arap okuyucularla paylaşılacağını ifade etti.

Yusuf, ek sayesinde okuyucuların Türk toplumunu daha yakından tanıyacağını ve toplumların birbirine yakınlaşacağını belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×