4. Uluslararası Doğa, Kültür, Turizm ve Motosiklet Festivali

- Sinop Motor Sporları Kulübünce düzenlenen festival, yurt içi ve dışından gelen yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla başladı - Vatandaşlar, festivalin açılışında sporcuların yaptığı gösterileri ilgiyle izledi

4. Uluslararası Doğa, Kültür, Turizm ve Motosiklet Festivali
27 Ağustos 2016 Cumartesi 19:10

SİNOP (AA) - Sinop Motor Sporları Kulübünce gerçekleştirilen 4. Uluslararası Doğa, Kültür, Turizm ve Motosiklet Festivali, yurt içi ve dışından gelen yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla Sinop'ta başladı.

İki gün sürecek festivalin ilk gününde Karakum mevkisinde bir araya gelen sporcular, motosikletleriyle şehir turu atarak İskele Meydanı'na ulaştı.

Burada motosikletleriyle çeşitli gösteriler yapan sporcular, vatandaşların beğenisini topladı. Özellikle bir sporcunun Türk bayrağı ile sunduğu gösteri ilgiyle izlendi.

Sinop Motor Sporları Kulübü Başkanı Atilla Hakan Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalin düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerine teşekkür etti.

Sinop turizmine katkı sunmayı ve motosikletin tehlikeli bir araç olmadığı düşüncesini topluma yaymayı amaçladıklarını anlatan Şen, "Bir yandan da motosikletçilere yönelik kamuoyunda oluşan bazı yanlış algıları kırmak arzusundayız çünkü festivale yurt dışından 6 ülkeden 62 sporcu katılıyor. Keza yine yurt içinden çok sayıda sporcu burada bulunuyor. Topluma vereceğimiz mesajlar açısından bu katılımların çok önemli olduğunu düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, festivale katılan sporculara çeşitli hediyeler takdim etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×