38. Paris "IFTM Top Resa" Turizm ve Seyahat Fuarı

- Türkiye'nin 20 firmayla katıldığı 38. IFTM Top Resa fuarında, 1560 turizm şirketi faaliyetlerini tanıttı

38. Paris
22 Eylül 2016 Perşembe 22:34

PARİS (AA) - Fransa'nın başkenti Paris'te turizm profesyonellerinin katıldığı Uluslararası Paris "IFTM Top Resa" Turizm ve Seyahat Fuarında, Türkiye ve Türk Hava Yolları standları yoğun ilgiyle karşılandı.

Bu yıl 38'incisi gerçekleştirilen fuara 1560 firma katılırken, organizasyonu 30 binin üzerinde kişi ziyaret etti. Yaklaşık 200 metrekarelik alana sahip Türkiye standında 20 firma bulunuyor. Türk Hava Yolları ise 120 metrekarelik alanda kurulan standta faaliyetlerini tanıttı.

Türk basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Paris Kültür ve Turizm Müşaviri Serra Aytun, "Fransa pazarı Türkiye için önemli bir pazar. Bir yıl öncesine kadar Türkiye, 1 milyondan fazla turist alıyordu. Ülkemizdeki üzücü olaylardan dolayı bu sene verilerimiz biraz farklı. Fransız ziyaretçilerde ilk 6 ayda geçen yıla göre yüzde 37 kadar düşüş var. Fakat tekrar eski durumunu alacağına inanıyoruz. Türkiye gerek ürün kalitesi, kültürel ve tarihi zenginliği, gerekse kaliteli hizmet - ücret dengesiyle Fransızların hep tercih ettiği bir yer." dedi.

THY Paris Müdürü Rafet Şişman ise "Fuarda ilk iki gün oldukça yoğun geçmişti. Bugün de gayet iyi gidiyor. Amacımız hem Türkiye’ye olan talebi yükseltmek hem de Türkiye dışındaki noktalara satışımızı arttırmak. Yaklaşık 290’nun üzerindeki noktaya uçuş gerçekleştiriyoruz. Hem bu noktalarımızı tanıtıyoruz. Bun noktalara çalışan acentelerle daha fazla işbirliği yapma fırsatlarını kovalıyoruz." diye konuştu.

Atlas Global Paris Temsilcisi Ahmet Oğraş da "Fransa’da uçuşlarımıza geçen sene 11 Temmuz'da başladık. Fransa bu arada terörle tanıştı. Bu yönüyle Fransa, Türkleri daha iyi anladı. Türkler de Fransızları daha iyi anladı. Onun için iki toplumun birbirinden hiç kopmaması gerekiyor. Ne Türklerin Fransa'ya gelmesine ne de Fransızların Türkiye’ye gelmesine bir engel var. Hayat devam ediyor. Bu çok önemi bunu anlıyorlar yavaş yavaş." ifadesini kullandı.

Fransa'da turizm alanında gerçekleştirilen en önemli fuarlardan biri olarak değerlendirilen organizasyon yarın sona erecek.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×