30 Ağustos Zafer Bayramı

- Avustralya'nın başkenti Canberra'nın yanı sıra Sidney ve Melbourne'de de tören düzenlendi

30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos 2016 Salı 10:58

MELBOURNE (AA) - Avustralya'nın başkenti Canberra ile Sidney ve Melbourne kentlerinde toplanan Türk vatandaşları, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 94. yıl dönümünü kutladı.

Başkent Canberra'daki kutlamalar, Türkiye'nin Canberra Büyükelçisi Ahmet Vakur Gökdenizler ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Canberra'daki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayan tören, saygı duruşunda ve İstiklal Marşı okunmasının ardından sona erdi.

Melbourne kent merkezindeki Avustralya-Türkiye Dostluk Anıtı'ndaki kutlamalara, Türkiye'nin Melbourne Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, Victoria Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Altıntaş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dış temsilciliklere gönderilen 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü mesajı, Melbourne Konsolosu Ersel Özdemir tarafından okundu.

Sidney Auburn Memorial Park'ta, Auburn Muharip Gaziler Derneği Türk Şubesi tarafından düzenlenen tören de Sidney Başkonsolosu Şeyda Hanbay Arca’nın katılımı ile gerçekleşti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×