20 DAEŞ mensubu öldürüldü

- Suriye'nin Kara Mezra ve Dudiyan bölgelerinde bulunan DAEŞ'e ait park halindeki iki mühimmat aracının, Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar bataryasıyla ateş altına alınması sonucu, toplam 20 DAEŞ üyesi terörist öldürüldü

20 DAEŞ mensubu öldürüldü
05 Mayıs 2016 Perşembe 20:41

ANKARA (AA) - Suriye'nin Kara Mezra ve Dudiyan bölgelerinde bulunan DAEŞ'e ait park halindeki iki ayrı mühimmat aracının, Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar bataryasıyla ateş altına alınması sonucu, toplam 20 DAEŞ üyesi terörist öldürüldü

Güvenlik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) sınır birlikleri, akşam saatlerinde alınan bir istihbaratı değerlendirdi.

Bu doğrultuda, Suriye'nin Kara Mezra ve Dudiyan bölgelerinde, terör örgütü DAEŞ'e ait park halindeki iki ayrı mühimmat aracı, sınırda konuşlu Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar (ÇNRA) bataryasıyla ateş altına alınarak imha edildi.

Araçların infilakı ve bölgeye yapılan atışlar sonucunda ilk belirlemelere göre, DAEŞ mensubu toplam 20 terörist öldürüldü. Çok sayıda yaralı DAEŞ mensubu bulunduğu bilgisine ulaşıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×