12. Uluslararası Meis-Kaş Yüzme Yarışması

-Yarışmada, milli yüzücü Nilay Erkal, 1.34.13'lük derecesiyle birinci oldu

12. Uluslararası Meis-Kaş Yüzme Yarışması
05 Haziran 2016 Pazar 16:59

ANTALYA (AA) - Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen 12. Meis-Kaş Yüzme Yarışması'nda, milli sporcu Nilay Erkal 1.34.13'lük derecesiyle ilk sırayı aldı.
Yunanistan'ın Meis Adası Limanı'nda başlayan yarışa, 46'sı kadın 1'i engelli toplam 212 yüzücü katıldı. 11 yabancı sporcunun da katıldığı yarışta, Meis-Kaş arasındaki 7,1 kilometrelik mesafe yüzüldü.
Nilay Erkal, 1.34.13'lük derecesiyle genel klasmanda ve kadınlarda birinci oldu. Erkeklerde ise 1.45.06'lık derecesiyle Ümit Kemal Cengiz birinciliği elde etti.
Yarışta dereceye girenlere ödülleri Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, Demre Kaymakamı Murat Uz ve Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer tarafından verildi.
Nilay Erkal, gazetecilere yaptığı açıklamada, zorlu bir yarış geçirdiğini söyledi. Geçen yıl da aynı yarışta birinci olduğunu anımsatan Nilay, ''Geçen yıldan daha iyi bir derece yaptım. Geçen yıla göre daha çok rüzgar ve dalga vardı. 4 gün sonra milli takım adına ülkemi temsil etmek için Portekiz'e gidiyorum. Orada açık olimpiyat yüzme yarışlarında 10 kilometre yüzeceğim. Orada da ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Benim için çok önemli bir tecrübe oldu." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×