Zeytinyağı Kalite Yarışmas Düzenlendi

Zeytindostu Derneği’nin düzenlediği 7. Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda dereceye giren firmalara ödülleri törenle verildi.

Zeytinyağı Kalite Yarışmas Düzenlendi
12 Nisan 2014 Cumartesi 15:08

İzmir Kaya Thermal Otel’de yapılan törene Burhaniye Kaymakamı Osman Yenidoğan, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği (EZZİB) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Renklidağ, Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Ünal Kaya, Zeytindostu Tadım Paneli Lideri Serdar Öçten Ünsal, Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda zeytin dostu katıldı.

3. Zeytindostu yemeğinin ardından geçilen törende Zeytindostu Dereneği Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Tatlı, Türkiye'de üretilen zeytinyağlarının kalitesinin arttırılmasına katkıda bulunmak gibi bir misyon üstlendiklerini söyledi. Yarışmaya katılan zeytinyağlarının kalite anlamında ilk yıllara oranla büyük bir mesafe katettiğini aktaran Tatlı, “Zeytincilik, ülkemizde pek çok bölgede yapılıyor. Belirli bir bölgeden ziyade tüm bölgelerimizin üretimi olan zeytinyağlarının, belirli bir kaliteyi yakaladığını söylemek mümkün. Zeytindostu Derneği olarak düzenlediğimiz bu yarışmalarla ve tadım etkinlikleriyle kaliteli zeytinyağı üretimine katkı koymayı sürdüreceğiz.” dedi.

EZZİB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Gürkan Renklidağ ise “EZZİB olarak sektörde birlik ve beraberlik ruhunu oluşturmaya çalışacağız. Herkesle bir masanın etrafında oturmaya gayret etmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu. Gecede ödül alan firmalar şöyle:

Yoğun meyvemsi: Zetay (altın)
Orta meyvemsi: Avundukzade, Mustafa Büyükakça, Zetay, Savrandere, Seroliva, Delce, Fromida, Olivo, Tuna Zeytinyağı, Murat Zeytinyağı, Nar, OVILO Zeytinyağı, Abidin Tatlı, Egea, Tuay (altın)
Hafif meyvemsi: İzorya, Öz-Em (altın), Güven Asa
Organik: Seroliva


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×