Zeybekci-Ulyukaev görüşmesinde gündem gıda yaptırımları olacak

Zeybekci-Ulyukaev görüşmesinde gündem gıda yaptırımları olacak
30 Eylül 2016 Cuma 14:19

MOSKOVA (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Aleksey Ulyukaev’in, 8-9 Ekim'de, İstanbul’da gerçekleştireceği görüşmede Türk gıda ürünlerine uygulanan kısıtlamaların kaldırılması konusunun ele alınacağı bildirildi.

Rusya’nın Soçi kentinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Likhachev, Zeybekci ile Ulyukaev’in 8-9 Ekim'de gerçekleştireceği görüşmede, Türk gıda ürünlerine uygulanan kısıtlamaların kaldırılması konusunun görüşüleceğini açıkladı.

Tarafların bir anlaşmaya varma umuduyla bir araya geleceğini ifade eden Likhachev, “Karşılıklı fayda sağlayacak şartların oluşması için adım atmaya hazırız.” dedi.

Öte yandan, gelecek ay İstanbul'da düzenlenecek Dünya Enerji Kongresi kapsamında Rusya ve Türkiye arasındaki hükümetlerarası komisyonun da bir araya gelmesi beklenirken, Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, daha önce yaptığı açıklamada, Türk Akımı projesinin yol haritası konusunda ekim ayında bir anlaşma olabileceğini belirtmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×