'Yeni projemiz, sanayi komplekslerine öncülük edecek'

Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, TRİOS 2023 projesinin alt yapısı, lokasyonu, tasarımı ve teknolojisiyle sanayi komplekslerine öncülük edeceğini söyledi. TRİOS 2023 projesinin Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen basın...

'Yeni projemiz, sanayi komplekslerine öncülük edecek'
15 Mayıs 2014 Perşembe 17:23

Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, TRİOS 2023 projesinin alt yapısı, lokasyonu, tasarımı ve teknolojisiyle sanayi komplekslerine öncülük edeceğini söyledi.

TRİOS 2023 projesinin Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen basın toplantısına Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, Kurumahmutoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kurumahmut, Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar ve projenin satışından sorumlu olan TSP Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Gökçenur Çelebioğlu katıldı.

Burada konuşma yapan Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, "Türkiye’nin 2023 yılı ekonomi hedefleri her alanda modern yatırımlar yapmayı gerektiriyor. Bu hedefin gerekliliklerini karşılayan modern ve sağlam altyapılı sanayi projelerinin öncüsü olmak vizyonuyla yola çıkıyoruz. TRİOS 2023, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da en modern sanayi ve ticaret komplekslerinden biri olacak. 7 metrelik tavan yüksekliği, metrekareye 2 ton kaldırabilen güçlü beton sistemi, yanyana 3 tırın yol alabileceği araç yolları ile sanayicilerin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanan proje, sadece Türkiye’de değil dünyada da adından söz ettirecek." yorumunu yaptı. Bektaş, "Bir sanayi vahasının ortasında, sanayinin kalbinde yükselecek. İkitelli Organize Sanayi’nin içinde olmasının sağladığı avantajların yanı sıra; metro, Atatürk Havalimanı, TEM bağlantı yollarının ortasında olması ve yeni Türkiye’nin gözde yatırımları olan 3. köprü, Kanal İstanbul projelerine olan yakınlığıyla sanayicilerin gözdesi olacak." diye konuştu.

TRİOS 2023, altyapısı ile sadece bir sanayi sitesi değil aynı zamanda ticaret ve sosyal alanlarıyla komple bir yaşam alanı oluşturmayı hedefliyor. Kulelerinden biri patronlara özel olarak tasarlanmış ofisler için ayrılırken diğer kule arsa sahibi Dersankoop’un kullanımına bırakılacak. Ayrıca proje içinde bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir otel hazırlanması da planlanıyor. Toplam 301. bin metrekarelik alanda inşaa edilecek projedenin 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×