Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün enerjisi Aksa'dan

- Aksa Jeneratör, İstanbul Boğazı'na inşa edilen "dünyanın en geniş köprüsü" Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'na 17 megavatlık güç sağlarken, köprü ve boğaz manzarasını da renklendirecek

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün enerjisi Aksa'dan
02 Eylül 2016 Cuma 12:49

İSTANBUL (AA) - Aksa Jeneratör, İstanbul Boğazı'na inşa edilen "dünyanın en geniş köprüsü" Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun aydınlatılması için 17 megavat gücünde 35 jeneratör seti kurulumu gerçekleştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu, enerjisini Aksa Jeneratör ile karşılayacak. Aksa, projede jeneratör setleri ile ulaşımda kesintisiz enerji sağlarken, LED ışıklarla aydınlatılan köprüyü ve boğaz manzarasını renklendirecek.

Aksa Jeneratör, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşasından ve açılışına 400’den 1200 kVA’ya kadar enerji verebilen kiralık jeneratörleriyle hizmet verdi. Şirket, inşa ve açılış aşamasında kiralık jeneratör setleri ile toplam 25 megavat gücünde enerji sağladı.

Projelerin 26 Ağustos Cuma günü gerçekleşen açılışına ise 16 adet kiralık jeneratör ile katkı sağlayan şirket, toplam 75 adet kiralık jeneratör ile projeye enerji desteği vermeye devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aksa Jeneratör Üst Yöneticisi (CEO) Alper Peker, Türkiye ve dünya için çok önemli bir proje olan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Aksa Jeneratör olarak, dünya çapında çok önemli işlere imza atıyoruz. Ülkemiz için de en iyisini sunmak başlıca sorumluluğumuz. Avrupa ile Asya'yı üçüncü kez birbirine bağlayacak, üzerinden raylı sistem geçen dünyanın ilk ve en uzun asma köprüsünün bir parçası olmak bizim için mutluluk verici. Ülkemizi hedeflerine taşıyacak projelere verdiğimiz destek, bizi Türkiye ile birlikte aydınlık bir geleceğe taşıyacak."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×